Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hatay - Konak - İzmir

Denize doğru yokuş aşağı bir konumu vardır. Bu nedenle evlerin alt katlarına sel baskınları olabilmektedir. Bölgede konut fiyatları 85 bin TL’den başlar.Hatay-Konak-İzmir


Hatay nerede?


Hatay; İzmir Konak ve Karabağlar ilçelerinin ortak semtidir.  İnönü Caddesi'nin güney tarafı 6 Mart 2008 tarihinde kabul edilen 5747 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla kurulmuş olan Karabağlar ilçesine bağlanmıştır.


Burada en önemli yerlerden biri İnönü Caddesi’dir. 


Hatay kentsel dönüşüm projesi ne zaman başladı?


İzmir Büyükşehir Belediye Meclis’inin 10.01.2011 tarihli kararı ile sınırları belirlenen, 13,10 hektarlık "Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı" için gerekli olan Bakanlar Kurulu Kararı 05.08.2012 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. İlgili kurumlara bilgilendirme yazıları yazılmış, Tapu Müdürlüğünde kayıtlar üzerine şerh konma işlemleri tamamlanmış, kamu mülkiyetindeki taşınmazların belediyemiz adına devri için çalışmalara başlandı.


Hatay’da yer alan daire fiyatları kaç TL?


İzmir’in Konak ve Karabağlar ilçelerine bağlı olan Hatay semtinde yer alan dairelerin satış fiyatları, 2013 yılı itibari ile 85 bin TL’den başladı. Kiralık daireler ise 500 TL ile 1.200 TL arasında değişti.


Hatay Gönüllüler Platformu nedir?


Hatay Gönüllüler Platformu İcra Komitesi Başkanı Tahir Dönmezer, platform hakkında şu açıklamalrda bulundu:

Makro seviyede yaşanan olumsuzluklar karşısında, sorumluluklarının bilincinde, Hatay’da yaşayan vatandaşların duyarsız ve tavırsız kalmasının imkânsızlığını biliyoruz. Bizler de bu olumsuzluklara seyirci kalamazdık. Önemli olan; bu potansiyeli harekete geçirip düşünen beyinleri bir araya getirmek ve gücümüzü yüce bir amaç etrafında birleştirmektir. Bu amaç Hatay ve Hataylı ’ya getirilecek bir hizmettir. Bu amaç ve geniş fikri platformda bir araya geliş, bir yandan ihmal edilen Hatay’a ve Hataylıya sahip çıkarken, bir yandan da hedeflediğimiz her konuyu tartışarak geniş enformasyon imkânları ile donatılmış, kavgasız bilgi toplumunun nüvesini oluşturan bir platform oluşturmaktır. Hatay ile ilgili projeler ve yatırımlar hakkında kamuoyu oluşturmak, meslek gruplarının sosyal, kültürel sorunları ile ilgilenmek grubun temel görevlerindendir.

 

Grubumuzun çalışma ilkelerini kısa bir metin haline getirdik. Bu ilkeler çerçevesinde faaliyetlerini sürdürecek grubun yetkili organı sizler, yani genel kurulumuzdur. Onun verdiği yetkiler çerçevesinde koordinasyon-programlama ve bilgilendirme görevlerini icra kurulumuz yerine getirecektir. Grubun asıl dinamik unsuru, birer çalışma birimi olan ihtisas komisyonlarıdır. Tüm genel kurul üyelerimize ve onların teklif ve tasvip edeceği herkese açık olan bu komisyonlarımız, uzmanlık alanlarında proje üretecek, kamuoyunu bilgilendirecek, her türlü tartışma ortamını hazırlayacak ve grubun tavrını belirleyip yönlendirecektir.


Hatay Gönüllüler Platformu iletişim bilgileri nedir?


Adres: Hatay Murat Reis Mahallesi Muhtarlığı Konak - İzmir

Telefon numarası: 0 506 505 68 32


Hatay kentsel dönüşüm projesi verileri:


-Proje alanı 35 parselden meydana gelmektedir. 

-Yüzölçümü 16.017 km.

-Tapu kayıtlarına göre toplam malik sayısı itirazlar hariç 13’tür.

-Proje alanı için herhangi bir konut ve işyeri yapılaşması bulunmamaktadır.


Proje alanı analizi:


Hatay-Konak-İzmir


Hatay kentsel dönüşüm projesi görselleri:


Hatay-Konak-İzmir


Hatay-Konak-İzmir


Hatay-Konak-İzmir