Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Havaiş Kıbrıs Kooperatifi THY çalışanlarına özel proje yapıyor!

Arnavutköy Kıbrıs Caddesi'nde arsa arayışına giren S.S. Havaiş Kıbrıs Caddesi Konut Yapı Kooperatifi burada Türk Havayolları çalışanlarına özel proje inşa edecek.


Arnavutköy Kıbrıs Caddesi'nde arsa arayışına giren S.S. Havaiş Kıbrıs Caddesi Konut Yapı Kooperatifi burada Türk Havayolları çalışanlarına özel proje inşa edecek. 500 kişiden talep alınması halinde arsanın alınıp inşaat çalışmalarına başlanılacak.


Projede 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon tipli dairelere yer verilecek. Bu dairelerin brüt büyüklükleri yaklaşık 80, 120, 160 ve 200 metrekare olacak.


Havaiş Sendikasının öncülüğünde 25 Nisan 2017 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayı kurulan S.S. Havaiş Kıbrıs Caddesi Konut Yapı Kooperatifinin amacı 3. havalimanı bölgesinde oluşacak konut ihtiyacını karşılamak.


Arsa arayışı devam ediyor

S.S. Havaiş Kıbrıs Caddesi Konut Yapı Kooperatifi'n önceliği hızlı bir şekilde arsa alınması olacak. Bu kapsamda bölgede bulunan 4-5 büyük imarlı arsa sahibi ile iletişim kuruldu ve bu görüşmeler devam ediyor. Giriş ücretleri de bölgede doğrudan arsa alabilecek şekilde kurgulandı.


Hedef hızlı bir şekilde yaz sonuna kadar arsa konusunu netleştirmek ve yılbaşında inşaata başlamak. Bitiş hedefi ise inşaata başladıktan sonra 18 ay yani 2019 yılı. 


Bu nedenle arsa maliyetini karşılayacak şekilde giriş ücreti yüksek tutuldu. Zira bir önceki kooperatifte olduğu gibi düşük giriş ücreti ve 2 yıl aidat biriktirerek arsa almak yerine derhal arsa alımı yapacak şekilde planlama yapıldı. Bu şekilde 2 yıl içerisinde inşaat tamamlanıp daireler teslim edilecek.


Giriş ücreti 35 bin TL 

S.S. Havaiş Kıbrıs Caddesi Konut Yapı Kooperatifi'nin bu projedeki diğer temel değişikliği farklı daire tiplerine yer verilecek olması.  1+1 2 hisse, 2+1 3 hisse, 3+1 4 hisse ve 4+1 5 hisse olacak. 


Bir hissenin giriş ücreti 35 bin TL olarak planlanmış olup dörtte biri başvuru esnasında peşin geri kalanı 3 ay içerisinde ödenecek. Ayrıca Haziran ayından başlamak üzere hisse başına 500 TL aidat alınacak.


Tel: 0212 681 0390

Cep Tel: 0553 099 7994

Web: http://www.havaiskibriskoop.com/