Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hayri Ekinci

Giresunludur. Hisar yapı Yönetim Kurulu Başkanı olan Hayri Ekinci, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur.


Hayri Ekinci


Hayri Ekinci’nin evi nerede?


Hayri Ekinci; Hisar Yapı kurucularındandır. Aynı zamanda Hisar Yapı’da yönetim kurulu başkanlığı yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Giresunludur. İnşaat sektörüne 1980’li yıllarda girmiştir.


Hayri Ekinci İstanbul Erenköy’de oturmaktadır. Ömerli Erenler Köyü’nde de bir çiftliği vardır. Hayri Ekinci, hafta sonları ya da İstanbul’un kalabalığından sıkılında çiftlik evine gittiğini söyledi.


Hayri Ekinci hobileri arasında neler yer alıyor?


Hayri Ekinci, “Erenler köyünde yıllardır kurduğum dostluklar var. Zaman zaman köy kahvesine gidip karşılıklı çay içmeyi, onlarla sohbet etmeyi ve birlikte okey oynamayı seviyorum. Ama bunu sık sık yapamamak beni üzüyor” dedi.


Hayri Ekinci Erenler Köyü’ndeki çiftlik evi hakkında neler söyledi?


Hisar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Hayri Ekinci, Ömerli Erenler Köyü’nde bulunan çiftlik evi hakkında şunları söyledi:


Burası benim sığınağım. Buraya, nefes almak, kafamı boşaltmak için geliyorum. Ofise yarım saat mesafede olması da büyük avantaj sağlıyor. Bu ev 14 dönüm arazi üzerine yapıldı. Bir arkadaşın vasıtası ile burayı keşfettim. Oğlum Anıl ile birlikte sık sık geliriz. İstanbul’a en yakın oksijen deposu burası. Bu evde, sabahları kuş sesleriyle uyanıyorum. 


Anayola cephesi var ama aramızda bir küçük dere olduğu için aynı zamanda anayoldan ayrı. Minibüsler çalışıyor. Burası sürekli yaşanabilir bir yer aslında. Yağmur yağdığında toprağın kokusunu hissedebiliyorum. Kışın da karların arasında kendinizi bambaşka bir dünyada bulabiliyorsunuz. Burası yaz aylarında da çok rahat bir yer. Şile’ye sadece 7 kilometre uzaklıkta olması, yazın istediğimiz zaman denize de gidebilmemizi sağlıyor.


Hayri Ekinci’nin sporlara arası nasıl?


15 yaşındaki oğlu ile maçlara gittiğini dile getiren Hayri Ekinci, bir spor kulübüne üye olduğunu söyledi. Ekinci sözlerine şöyle devam etti:


Sabah ya da akşam mutlaka spor yapıyorum. Zaman zaman oğlumla birlikte de spor yapıyoruz. Maçları izliyoruz. Bazen de birlikte balık tutmaya, film izlemeye gidiyoruz.


Hayri Ekinci konut inşaatları ile ilgili neler söyledi?


Hisar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı olan Hayri Ekinci, konut inşaatları ile ilgili şu yorumlarda bulundu:

Her yıl sadece İstanbul’da 250 bin konut ihtiyacı doğuyor. Nüfusun artmasına bağlı olarak 2015’e kadar konut açığı varken, İstanbul’daki konut stoğunun yüzde 52’si niteliksiz yapılardan oluşuyor. İstanbul’da ayrıca 2.5 milyon konutun da sağlıklı binalara dönüştürülmesi gerekiyor.


Hisar Yapı nasıl bir firmadır?


Hisar Yapı; Kıraç Grup, Sucular, Ulucan İnşaat ve Hayri Ekinci İnşaat’ın bir araya gelmesi ile 2005 yılında kuruldu.  1960’lı yıllardan itibaren inşaat sektörü içinde olan firma son olarak Triad Park projesini hayata geçirdi.

Hisar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Hayri Ekinci’dir. Firma bugüne kadar konut ve ticari projeler inşa etmiştir. 


Hayri Ekinci ve Hisar Yapı iletişim bilgileri nedir?


Adres: Atatürk Mahallesi  Uysal Caddesi No: 86 Sancaktepe / İstanbul

Telefon: (0216) 621 27 00 Faks: (0216) 621 11 90

E-Posta: info@hisaryapi.com.tr