Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hazine tarım arazisi kiralamasında son başvuru günü 19 Kasım!

İmar Planı bulunmayan veya imar planında tarımsal amaca ayrılan Hazineye ait tarım arazilerini kiralama için başvurular 19 Kasım'da sona erecek..


Muğla Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “İmar Planı bulunmayan veya imar planında tarımsal amaca ayrılan Hazineye ait tarım arazileri, 31 Aralık 2017 tarihinden önce en az üç yıl süreyle tarımsal amaçla kullanan ve başvuru tarihi itibariyle kullanımları halen devam eden vatandaşlarımıza, üzerinde sabit tesis yapılmamak kaydıyla 19.11.2018 tarihine kadar talepte bulunan hak sahiplerine kiralama yapılacaktır” ifadelerine yer verildi.

 

Böylece hazineye ait tarım arazileri hak sahiplerinin talepleri dikkate alınmak suretiyle on yıla kadar doğrudan kiralanabilecek. 


Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Hazine taşınmazlarında tarımsal amaçlı yapılacak kiralamalarda ilk yıl kira bedeli, bedel tespit komisyonunca cari yıl için belirlenen ecrimisil bedelinin yarısı olacak. 10 yıl sonunda ise tekrar kiralama veya satın alma imkânı verilecek. Müdürlük tarafından yapılan açıklamada son başvuru tarihinin 19 Kasım 2018 olduğu belirtildi.