Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hüdaverdi Dursun kimdir?

Seha İnşaat Genel Müdürü'dür. Hüdaverdi Dursun, firmada göreve mimar olarak başladı.Hüdaverdi Dursun kimdir?
Seha Yapı Genel Müdürü Hüdaverdi DursunHüdaverdi Dursun nerede doğdu?Seha Yapı Genel Müdürü Hüdaverdi Dursun, 1973 yılında Almanya’da doğdu. Dursun, Selçuk Üniversitesi Mimarlık Bölümünü tamamlamasının ardından, iş hayatına 1997yılında Ertem İnşaat’ta Saha mühendisi olarak göreve başladıHüdaverdi Dursun, Seha İnşaat’ta ne zaman başladı?1999 yılında İttifak Grubu şirketlerinden Seha İnşaat A.Ş.’de Mimar olarak göreve başlayan, 2000 yılında Şantiye şefliğine atanan Hüdaverdi Dursun, 2008 yılından 2010 yılı Eylül ayına kadar ince yapıdan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yaptı.


Dursun, 2010 Ekim ayından itibaren ise Seha Yapı Genel Müdürü olarak görevini sürdürüyor. Spor yapmayı, sinemaya gitmeyi seven Hüdaverdi Dursun, evli ve 2 çocuk babası.Hüdaverdi Dursun hangi haberlere konu oldu?


Hüdaverdi Dursun: Seha Yapı Konya'nın çehresini değiştiriyor! (Emlakkulisi.com, Nisan 2012)


İttifak Holding'in ulusal inşaat şirketi Seha Yapı, Konya'da inşa edilecek 672 konutluk yeni projesi için TOKİ ile sözleşme imzaladı.


Konya’nın yıllık konut üretim kapasitesi en yüksek şirketi olan Seha Yapı’nın Konya’nın Selçuklu bölgesinde yer alan Yazır Mahallesi’nde başlatacağı yeni konut projesi için imzalar atıldı. Tünel kalıp sistemiyle inşa edilecek olan toplam 672 konutluk projede büyüklükleri 73.50 metrekare ile 121 metrekare  arasında değişen 2+1 ve 3+1 olmak üzere iki farklı konut tipi yer alacak. Projenin 2013 sonunda teslim edilmesi planlanıyor.


Konuyla ilgili bir açıklama yapan Seha Yapı Genel Müdürü Hüdaverdi Dursun, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde eş zamanlı olarak projeler geliştirmekte olduklarını belirterek, “ Konya’da yıllık konut üretiminde lider durumdayız. Bu güne kadar Seha Yapı olarak, Türkiye genelinde 2.073.296 metrekare   Konya’da ise toplam 1.548.383 metrekare konut ürettik. Özellikle Konya’da yaptığımız projelerle Konya’nın çehresinin değişimine önemli katkı sağladık ve bu konuda çalışmaya devam ediyoruz” dedi.


Seha Yapı projelerinin bölgenin ihtiyaçlarına ve müşteri beklentilerine uygun şekilde tasarlandığını belirten Dursun, “Seha Yapı olarak her projemizi insanlarımıza yüksek standartlara sahip, güvenli ve konforlu yaşam alanlarını erişilebilir fiyatlarla sunmak hedefiyle geliştiriyoruz” şeklinde konuştu. TOKİ’ye yaptıkları projelerin mimari projesinin TOKİ tarafından hazırlandığını belirten Dursun, projelerini kaliteli yapı ve zamanında teslim düsturuyla hareket ederek teslim etmeleri nedeniyle TOKİ’nin güvenilir çözüm ortaklarından biri olduklarının altını çizdi.


Seha Yapı Hakkında


İttifak Holding iştiraklerinden Seha Yapı 1978 yılında kuruldu. Hızlı bir büyüme trendine giren şirket, son beş yılda 6 binin üzerinde konutun yanı sıra, alışveriş merkezleri, altyapı, köprü ve yol projeleri üreterek, Konya’nın yıllık en fazla konut üretme kabiliyeti ve kapasitesine sahip inşaat firması konumuna geldi. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde çok sayıda TOKİ projesinin inşaatını gerçekleştiren Seha Yapı konut dışındaki segmentlerde de faaliyet göstermekte. Seha Yapı Konya’da Kulesite AVM ve Kule Plaza, Aksaray ve Ereğli’de Park Site AVM’lerinin de mimarı.


Bugüne kadar iki milyon metrekareden fazla inşaat yapan Seha Yapı’nın projeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için: www.sehayapi.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.Hüdaverdi Dursun: İstanbul'da büyük bir projeyle başlamak istiyoruz! (Yeni Şafak Gazetesi, Kasım 2010)


Anadolu'nun en büyük ikinci yapı firması olan Konya merkezli Seha Yapı, en kısa zamanda İstanbul'a da girmeyi hedefliyor. Seha Yapı Genel Müdürü Dursun özellikle Kartal-Tuzla-Ümraniye bölgesinde yer baktıklarını belirtti.

Özellikle Kartal-Tuzla-Ümraniye bölgesinde yer baktıklarını belirten Seha Yapı Genel Müdürü Dursun, "İstanbul'da doğru ve büyük bir proje ile işe başlamak istiyoruz" dedi


Mevlana'nın hayatının büyük bir bölümünü geçirdiği Konya merkezli olan Seha Yapı, Kahramanmaraş, Ankara, Anamur ve Düzce'nin ardından İstanbul'a da girmeyi hedefliyor. Anadolu'nun en büyük ikinci yapı firması olan ve bugüne kadar 10 binin üzerinde konut üreten Seha Yapı'nın Genel Müdürü Hüdaverdi Dursun en kısa zamanda İstanbul pazarına da girmek istediklerini söyledi. İstanbul'da henüz belirledikleri bir yerin olmadığını ifade eden Dursun, "Özel sektörle olsun Emlak Konut ile olsun bazı yerlere bakıyoruz. Özellikle Kartal-Tuzla-Ümraniye bölgesi bize daha cazip geliyor. İstanbul Türkiye'nin vitrini ve biz bu vitrine doğru ve büyük bir proje ile çıkmak istiyoruz" dedi.Hüdaverdi Dursun ve Seha İnşaat iletişim bilgileri neler? Seha Yapı Genel Merkez


Adres: Feritpaşa Mahallesi Kule Caddesi Kule Plaza Kat: 34 No: 58 Selçuklu / Konya / Türkiye


Telefon: 444 73 42 


Fax: +90 332 221 39 49


E-Posta: info@sehayapi.com


Web Adresi: www.sehayapi.comÖnerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, TOKİ Aksaray kura