Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hüseyin Anlayan kimdir?

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan kimdir? Hüseyin Anlayan, bugüne kadar başka hangi işlere imza attı?


Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan özgeçmişini şu şekilde anlatıyor: "1968 yılı Fatsa Meşebükü Köyü doğumluyum. İlköğretimimi Meşebükü Köyü ilkokulunda, Ortaöğretimimi Fatsa Ortaokulunda tamamladım. 


Ortaokul son sınıfta girmiş olduğum sınavda İstanbul Kabataş devlet parasız yatılı Lisesini kazandım. Daha sonra Fatsa`lı öğrencilerin nakillerinden dolayı Lise öğrenimimi Konya Taşkent devlet parasız Lisesinde yatılı olarak tamamladım.

 

Üniversite sınavında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi Maden Mühendisliği bölümünü kazandım.


Maden Mühendisliği Bölümünden mezuniyetim ardından 1990 yılında Etibank Antalya Ferrkrom Fabrikasında yönetici olarak göreve başladım.


Daha sonra Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü kazandım. 1996 yılında kendi isteğimle devlet memurluğundan istifa ederek yeniden Üniversite eğitim hayatına geri döndüm. İnşaat eğitimi bölümüne devam ederken tecrübe kazanmak amacıyla da aynı zamanda özel bir inşaat şirketinde çalışmaya devam ettim. Dört senelik İnşaat Mühendisliği bölümünü üç senede Mühendislik Fakültesi birincisi olarak bitirdim.

 

2004 Yılında yapılan Yerel seçimlerde Ak partiden Belediye Başkan adayı oldum ve kazandım. 2004 Yılından bu yana Belediye başkanlığı görevimi sürdürüyorum. Evli ve 3 çocuk babasıyım."