Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hüseyin Çalık kimdir?

İşadamı Hüseyin Çalık, Ataç İnşaat batış sürecine girdikten kısa süre sonra 2014 Haziran ayında hayatını kaybetti. Peki, Hüseyin Çalık kimdir?


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Türkiye’nin en büyükleri arasında yer alan ATAÇ İnşaat A.Ş. iflas etti. ATAÇ İnşaat ve Sanayi A.Ş. 1960 yılında Hikmet Ataman ve Hüseyin Çalık tarafından kurulmuştu.


İşadamı Hüseyin Çalık şirket batış sürecine girdikten kısa süre sonra 2014 Haziran ayında hayatını kaybetti. Peki, Hüseyin Çalık kimdir?


Hüseyin Çalık'ın hayatı


Konya’da doğan Hüseyin Çalık, 1957 yılında İstanbul Yüksek İktisat ve Ticaret Okulu’nun Muhasebe ve İktisat bölümünü bitirdikten sonra 1962 yılında inşaat şirketini kurdu. 


Kısa süre sonra kent merkezindeki bazı otellerin temellerini atan Çalık, tarım, gıda, tekstil ve eğitim alanlarında birçok işletmenin sahibi oldu. 


Son bir yıldır yapılan bazı yatırımlar nedeniyle zor günler yaşayan Çalık elindeki otelleri ve tekstil fabrikasını da satmak zorunda kaldı. Başarılı işadamı tekstil işçilerinin alacakları konusunu çözmeye çalışıyordu. 


Hoşgörülü, titiz ve ileriyi gören bir işadamı olarak tanınan Hüseyin Çalık zaman zaman Antalya’nın vergi rekortmenleri arasına girmişti.


Hüseyin Çalık, Haziran 2014'te vefat etti.