Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hüseyin Dündar

Dündar İnşaat kurucusu olan Hüseyin Dündar, 11 Temmuz 2013 tarihinde vefat etti. Firmada yerine oğlu Hakan Dündar geçti.Hüseyin Dündar kimdir?


Dündar İnşaat'ın sahibiydi. Dündar, İstanbul Teknik Üniversitesi 1961 mezun olmuştu. İnşaat Yüksek Mühendisi olan Hüseyin Dündar, 11 Temmuz 2013 tarihinde vefat etti.


Dündar İnşaat nasıl bir firmadır?


1963 yılında Hüseyin Dündar tarafından kuruldu. Aile şirketi olarak faaliyetlerine devam eden firma, Van- İran Hudut Hattı'ndaki tren istasyonu, Elazığ Sanayi Sitesi, Diyarbakır Havalimanı, Elliler İş Merkezi, Derince Limanı, Öztalay Çarşısı, İzmit Çınarlı Konutları, Şen İş Merkezi, D-Plaza Çarşı Katı, D-Plaza Konutları, D-Plaza Ofis Birimleri, Dündar-Rorf İş Merkezi, T- Club&Dinner, Tahralı Çamlıca Evleri (515 konut), Kandilli Demosten Korpi Köşkü Restütasyonu, Istanblue Rumeli Feneri Evleri (119 villa) ve Incity'i projelerini hayata geçirdi. 


Hüseyin Dündar, projeleri ile ilgili olarak neler söylemişti?


Dündar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Dündar, 2005 yılında projeleri hakkında şu yorumlarda bulunmuştu:


Incity ile Türkiye’ye ilk kez ‘Loft’ u getiriyoruz. Bu uygulamayla herkes kendi yaşam stilini yaşama alanına yansıtabilecek. Mekanda sınırları ve sınırlamaları ortadan kaldırıyoruz” dedi. Incity’de evlerin en küçüğünün 3+1 ve 170 metrekare olduğuna dikkat çeken Dündar, daha az metrekare tercih etmeyişimizin nedeni Incity’i aile sitesi olarak projelendirmemiz.


Hüseyin Dündar hangi şirketi kurdu?


300 bin TL sermaye ile Türkiye inşaat sektörüne ilk adımı 5 ortakla atan Dündar Yapı'nın sermaye dağılımı şöyle: 120 bin TL ile Hüseyin Dündar alıyor. 87 bin TL’lik hisseleriyle ikinci ve üçüncü sırada Hakan Dündar ve Mete Dündar yer aldı.


Hüseyin Dündar, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenirken, Başkan Yardımcılığı’nı Hakan Dündar, Yönetim Kurulu Üyeliğini ise Mete Dündar yaptı.


Dündar İnşaat projeleri hangileridir?


Van-İran hudut hattındaki tren istasyonları,

Elazığ Sanayi Sitesi,

Diyarbakır Havalimanı,

Elliler İş Merkezi,

Derince Limanı,

Öztalay Çarşısı,

İzmit Çınarlı Konutları,

Şen İş Merkezi,

D-Plaza Çarşı Katı,

D-Plaza Konutları,

D-Plaza Ofis Birimleri,

Dündar-Rorf İş Merkezi,

T-Club & Diner,

Tahralı Çamlıca Evleri (515 konut),

Kandilli Demosten Korpi Köşkü Restütasyonu,

Istanblue Rumeli Feneri Evleri (119 villa)


Dündar İnşaat iletişim bilgileri nedir?


Adres: Prof. Dr. Hulusi Behçet Caddesi Köşk No:4 Caddebostan-Kadıköy 34728 İstanbul

Telefon: +90 216 385 0 385 Faks: +90 216 385 7 781 

E-posta: info@dundaras.com.tr

Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı