Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hüseyin Ekşi

Beylikdüzü’nde New Residence projesini hayata geçirdi. Hüseyin Ekşi, 2005’te Mintek Yapı’yı kurdu, 2006’da Şerifali’deki Twins Residence projesiyle konut sektörüne girdi.Hüseyin Ekşi

Mintek Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Ekşi


Hüseyin Ekşi kimdir?Beylikdüzü’nde New Residence projesini hayata geçiren Mintek Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Hüseyin Ekşi, 2005 yılında kurduğu Mintek Yapı ile sektöre girmiş, 2006’da da Şerifali bölgesinde Twins Residence projesini gerçekleştirmişti.Hüseyin Ekşi hangi haberlere konu oldu?Finans merkezinde beyaz yakalıya konut (Milliyet Gazetesi, Nisan 2011)


Beylikdüzü’nde Newresidence projesini tamamlamaya hazırlanan Mintek İnşaat, yeni rota olarak Ümraniye Şerifali’yi belirledi. Hüseyin Ekşi, bu lokasyonu, projelendirilen finans merkezine yakınlığı nedeniyle tercih ettiklerini kaydetti.


‘New’ markasıyla 1 Şubat 2011’de Beylikdüzü’nde temelini atmaya başladığı 453 konutluk Newresidence projesinde yer alan konutların yüzde 65’ini satan Mintek Yapı, şimdi biri yine Beylikdüzü’nde, diğeri Ümraniye Şerifali’de iki yeni proje için çalışmalara başladı.


Beylikdüzü’nde 30 milyon TL yatırım değerine sahip Newresidence projesini Ekim 2012’de anahtarlarını teslim etmek istediklerini belirten Mintek Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Ekşi,  Beylikdüzü ve Ümraniye’de yer alacak iki yeni proje için de düğmeye basacaklarını kaydetti.


6 milyon TL’lik yatırım


Yeni projeler hakkında bilgi veren Ekşi, projenin lokasyonu olarak Ümraniye Şerifali olarak belirlemelerindeki en önemli nedeni, Ataşehir’deki finans merkezine yakın olmasını gösterdi. Tamamı 1+1’lerden oluşan yeni projenin temelini eylül ayında atacaklarını söyleyen Ekşi, “İki yıllık bir süre içinde tamamlanması planlanan 100 konutluk rezidans projesi, finans merkezinde görev yapan yeni evli, yalnız yaşayan ve beyaz yakalı kesime hitap edecek. Bölgede bu tür bir yapılanmaya ihtiyaç hissettiğimiz için projeye başladık. 6 milyon TL yatırım değerindeki projede ilk etapta avantajlı bir fiyat politikası uygulayacağız” diye konuştu.


Beylikdüzü’ndeki yeni proje için de fizibilite çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Ekşi, burada geniş çapta bir proje geliştirmek için çalıştıklarını belirtti.


‘HER BÜTÇEYE HİTAP ETTİK’


Beylikdüzü’ndeki yapımına devam ettikleri proje hakkında bilgi veren Hüseyin Ekşi, yaşam kalitesini yüksekte tutmak için özel bir tasarım geliştirdiklerini söyledi. Projedeki yeşil ve sosyal alanları oldukça ayrıntılı bir şekilde işlediklerini kaydeden Ekşi, projenin ulaşım açısından sağladığı avantajları ise, “Toplu taşıma araçları ve planlanan metrobüs durağına 950 metre mesafede yer alıyoruz. Yine planlanan metro istasyonuna 800 metrede ve Atatürk Havalimanı’na 20 dakika uzaklıkta” diye konuştu.


Projeyi her bütçeye hitap edecek şekilde geliştirdiklerini vurgulayan Ekşi, 37 ila 145 metrekare arasında değişen konutların fiyatlarının ise 58 bin TL ila 253 bin TL aralığında olduğunu kaydetti.Hüseyin Ekşi ve Mintek Yapı iletişim bilgileri neler? Adres: Mecidiyeköy Mah. Şehit Ahmet Sk. Mecidiyeköy İş Merkezi No: 4 Kat: 12 Daire: 118 Şişli / Mecidiyeköy / İstanbul

Telefon: 0 212 347 32 05

Faks: 0 212 247 32 42

E-Mail: iletisim@mintek.com.tr

Web Adresi: www.mintek.com.trÖnerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı