Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hüseyin Kaya kimdir?

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kaya kimdir? Hüseyin Kaya, bugüne kadar hangi işlere imza attı?


Hüseyin Kaya, 1962 Mazgirt doğumludur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli yurtiçi ve yurt dışı projelerinde; proje mühendisi, teknik müşavir, şantiye şefi, proje müdürü ve genel müdür olarak görev yapmıştır. 


Yapı Denetim Yasasının yürürlüğe girmesinden itibaren, ortağı ve yöneticisi olduğu bir yapı denetim kuruluşunda görev yapmaktadır. İMO Ankara Şubesi 41, 42 ve 43. Dönem Yapı Denetim Komisyonu üyeliği ve başkanlığı, İMO Genel Merkez 43 ve 44. Dönem Yapı Denetim Komisyonu üyeliği ve başkanlığı, İMO 3. Yapı Denetim Sempozyumu Düzenleme Komitesi Başkanlığı, Beton Kongresi Danışma Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Genel Sekreterliği, Genel Başkanlığı görevlerini yürüttü. 


Halen Onur Kurulu başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ülke genelinde 38 ilde İMO, Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve AFAD`ın düzenledikleri Panel, Seminer, Sempozyum, Çalıştay ve Kongrelerde konuşmacı olarak katıldı. Ayrıca, İMSAD, İZODER, TÇMB, THBB, TPB gibi sivil toplum kuruluşları ile MO, MMO ve EMO odalarının çeşitli illerde düzenledikleri eğitim seminerleri ve panellerinde konuşmacı ve oturum başkanlığı görevlerini yürüttü. 


Hüseyin Kaya, İyi derecede İngilizce ve konuşma düzeyinde Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.