Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hüseyin Kuran kimdir?

Kuran Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kuran kimdir? Hüseyin Kuran, bugüne kadar hangi işlere imza attı?


Hüseyin Kuran, Şanlıurfa-Viranşehir 1969 yılı doğumlu. Kuran Şirketler Topluluğunun 1991'den bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor. Hüseyin Kuran evli ve 3 çocuk babasıdır.


İnşaat, petrol ve eğitim sektörlerinde hizmet veren Hüseyin Kuran, Beylikdüzü Yakuplu’da Asrın Konakları projesini, Esenyurt’ta ise Asrın Konutları projesini hayata geçiriyor.


Kuran İnşaat


Kuran Şirketler Topluluğu, Tüm Hukukçular Birliği Başkanı Sayın Av. Mustafa Kuran tarafından 1969 yılında kurulmuş, İnşaat, Akaryakıt, Turizm ve Eğitim sektörlerinde hizmet veren bir aile işletmesidir.


Kuran İnşaat yıllarca konut projelerinden, iş merkezlerine, otellerden, ticari merkezlere kadar toplam 508 bin m2 inşaat alanını faaliyete geçirmiştir. Kuran İnşaat güçlü, güvenilir, deneyimli kadro ve yapılaşmasıyla bugüne kadar başarıyla tamamladığı projelerini 2006 yılında hayata geçirdiği Asrın Projeleri bünyesi altında toplamış ve markalaşma sürecini de başlatmıştır.


Asrın Projeleri bünyesinde yer alan 261 daire ve 8000 m2 sosyal tesisiyle Asrın Konutları ve denize sıfır marina bölgesinde 57 lüks villası ile Asrın Konakları Marina şehrin önemli yatırım alanları üzerinde, sakinlerinin kaliteli, huzurlu ve güvenli bir hayat yaşayabilmeleri için en ince ayrıntısına kadar özel olarak tasarlanmış projelerdir.


Kuran Akaryakıt bünyesinde İstanbul Avrupa yakasında ikisi E5 üzeri olmak üzere iki adet Shell ve altı adet BP akaryakıt istasyonları bulunmaktadır.


Kuran Turizm’de ise Laleli Babaman Hotel ve İş Merkezi, Laleli Kuran Hotel (4yıldızlı) yer almaktadır.


Beylikdüzü’nde beş farklı bölgede yer alan MK Gurur Lisesi bir çok öğrenciyi geleceğe yetiştirmektedir. Makedonya Üsküp’te yer alan 3500 öğrenci (lisans, yüksek lisans, master, doktora) kapasiteli Üsküp Üniversitesi de yine topluluk bünyesinde yer alan eğitim kurumlarındandır.


Kuran Şirketler topluluğunun 1991’den bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığını Hüseyin Kuran yürütmektedir.Genel Merkez:

Mehterçeşme Mah, 2013. Sok, No:6-8 Esenyurt / Beylikdüzü / İstanbul

Tel: 0212 872 0 666

Tel: 0850 473 77 66

Faks: 0212 872 0 665