Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hüseyin Yakar kimdir?

Balıkesir Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar kimdir? Hüseyin Yakar, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı?


Hüseyin Yakar, 1973 'de Gönen'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gönen'de tamamladı. 1994 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitim Bölümü'nü, 1996 yılında Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden Bilgisayar Destekli Tasarım ve İmalat konusunda yüksek lisans öğrenimini tamamladı.


1998 yılında yedek subay olarak vatani görevini bitirdikten sonra aynı yıl içerisinde iş hayatına atıldı. 1998 yılından bu yana aile şirketi olan Yakar Kardeşler Makine Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin yöneticiliğini yapmakta. Şirketi klasik üretim anlayışından çıkarıp, günümüzün modern imalat tekniği olan CAD/CAM/CAE sistemine çevirmiştir.


2003 yılında Gönen Meslek Yüksek Okulu'nda Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Bölümü'nde Bilgisayar Destekli Tasarım ve İmâlat alanında TÜBİTAK bilimsel araştırma projesi hazırladı. Bu konuda yazmış olduğu makaleler uluslararası kongre kitaplarında yayınlanmıştır.


2004 yerel seçimlerinde Gönen Belediye Başkanlığına seçilen Hüseyin YAKAR, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde de başarıyla çıkıp 125 yıllık Gönen Belediyesi tarihinde 3. kez üst üste seçilerek bir ilke imza atmıştır.


İyi derecede İngilizce bilen Hüseyin YAKAR, evli ve dört çocuk babasıdır.