Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hüsnü Akhan kimdir?

Ocak 2006'dan bu yana Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak görev yapmakta olan Hüsnü Akhan kimdir?


Hüsnü Akhan, 23 Ocak 1953 yılında Birecik/Şanlıurfa'da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Birecik Lisesi'nde tamamladı. ODTÜ İşletme mezunu olan Hüsnü Akhan, ekonomi dalındaki yüksek lisansını University of Miami (ABD)'den almıştır. 


Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın çeşitli kademelerinde görev yapan Akhan aynı zamanda Londra Ofisi'nde temsilcilik, Dış İlişkiler biriminde ise Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüş olup, 1994 senesinde Doğuş Grubu bünyesine katılmıştır. 


Garanti Bankası'nda Hazine, Operasyon ve Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmasını müteakip, 1998 yılında Körfezbank Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır. 


2001-2005 seneleri arasında Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CFO olarak görev yapan Hüsnü Akhan, Ocak 2006'dan bu yana Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak görev yapmaktadır. 


Ayrıca, Doğuş Gayrimenkul, Doğuş Enerji ve Doğuş D-Marin Marinalar Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı, Doğuş Turizm, D Enerji, Doğuş İnşaat, TÜVTÜRK Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve GarantiBank Moscow Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir.