Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İbrahim Ekşi

Hakkı Ekşi Gayrimenkul Müdürü’dür. Hakkı Ekşi’nin büyük oğludur.İbrahim Ekşi


İbrahim Ekşi kimdir?


İbrahim Ekşi; 1960 yılında Rize’de doğdu. İlköğrenimini Tulumpınar İlkokulu’nda, ortaokulu İkizdere Ortaokulu’nda, liseyi ise Erzurum Atatürk Lisesi’nde tamamladı. İbrahim Ekşi, askerlik yaptıktan sonra yükseköğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde gördü.  Yükseköğrenimi dışında İbrahim Ekşi’nin almış olduğu eğitimler şunlardır:


STKYP (Sivil Toplum Kuruluşları Yönetici Eğitimi Programı), EDAM (Eğitim Danışmanlığı ve Araştırmaları Merkezi) STK Birimi, 2005 Bahar Dönemi, 02 Nisan-25 Haziran 2005, İstanbul.    

STKEYP (Sivil Toplum Kuruluşları Eğitim Yöneticisi Eğitimi Programı), EDAM (Eğitim Danışmanlığı ve Araştırmaları Merkezi) STK Birimi, 10-14 Eylül 2005, İstanbul.

PRODEM (Proje Değerlendirme Merkezi) Proje Geliştirme, Yazma ve Yönetme Eğitimi, PRODEM & EDAM (Eğitim Danışmanlığı ve Araştırmaları Merkezi), 4 Aralık 2004, İstanbul.

İbrahim Ekşi, Hektaş İnş. Tic. ve San. Aş’nin kurucularından olup bu kurumda “Müdür” olarak görev almaktadır. Ayrıca 1993 yılında kurulan Hakkı Ekşi Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Üyesidir.


İbrahim Ekşi iş hayatında neler yapmaktadır?


2007 - Devam- İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kartal Kapalı Spor Kompleksi. Hektaş İnş. Tic. ve San. A.Ş. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

2006-İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Tuzla'da Çok Amaçlı Eğt. Kültür ve Sağlık Tesisi İnşaatları. Hektaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

2006-Devam-Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., İstanbul - Ümraniye Kemerdere Apart. Ve Villa İnşaatlarının Gelir Paylaşımı Esasına Göre Yapımı ve Satışı İşi. Hakkı Ekşi Gayrimenkul Ltd. Şti. (Şirket Müdürü) olarak.

2005- Devam-İ.E.T.T. İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Bağlarbaşı Kültür Merkezi ve Ulaşım - Mimarlık Müzesi Restorasyon İnşaatı. Hektaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

2002-İgdaş istanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Tic.A.Ş., Beyoğlu (62) PE,SH İnşaatı. Hektaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

2002-Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü, SA.Ü. Açık Kapalı Yüzme Havuzu İnşaatı. Hakkı Ekşi Gayrimenkul Ltd. Şti (Şirket Müdürü) olarak.

2001-Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü, SA.Ü. Terasevler ve Vadi Evleri Trafo Yapım İşi. Hakkı Ekşi Gayrimenkul Ltd. Şti (Şirket Müdürü) olarak.

2000-Kocaeli Valiliği, Dilovası Akşemsettin İlköğretim Okulu İnşaatı. Hakkı Ekşi Gayrimenkul Ltd. Şti. (Şirket Müdürü) olarak.

2000-Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü, SA.Ü. Mediko Sağlık Merkezi Yapımı. Hakkı Ekşi Gayrimenkul Ltd. Şti. (Şirket Müdürü) olarak.

1999-2006-Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü, Kampus Alt Yapı İkmal İnşaatı. Hakkı Ekşi Gayrimenkul Ltd. Şti. (Şirket Müdürü) olarak.

1999-2001-Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü, SA.Ü. Merkezi Kütüphane İkmal, Çarşı, Arşiv, Matbaa İnşaatı. Hakkı Ekşi Gayrimenkul Ltd. Şti. (Şirket Müdürü) olarak.

1999-2000-İgdaş istanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Tic.A.Ş., Avcılar Hizmet Binası ve Küçükçekmece Çevre Düzenlemesi İnşaatı. Hakkı Ekşi Gayrimenkul Ltd. Şti. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

1999-Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü, SA.Ü.Esentepe Kampüsü Çelik Yurt 2.Kısım İnşaatı 3,500 m2. Hakkı Ekşi Gayrimenkul Ltd. Şti. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

 1998-1999-İgdaş istanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Tic.A.Ş., Ümraniye Şebeke Şefliği 1.Kısım Tadilatı İşi. Hakkı Ekşi Gayrimenkul Ltd. Şti. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

 1998-1999-Anadolu Yakası Posta İşletmesi Başmüdürlüğü, PTT San.ve Hastanesi Klima Tesisi Soğutma Gruplarının Yenilenmesi İnşaatı. Hektaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. olarak.

 1998-1999-Anadolu Yakası Posta İşletmesi Başmüdürlüğü, PTT San.ve Hastanesi Müşterek Otomatik Havalandırma İnşaatı. Hektaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

1998-Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü, SA.Ü. Teknik Eğt. Fak. Öğr. Yemekhanesi Tad. İşi. Hakkı Ekşi Gayrimenkul Ltd. Şti. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

1998-Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü, SA.Ü. Teknik Eğt. Fak. Öğr. Yem. Elektrik ve Mak. Tesisatı SKS Spor Servisi Binası Tadilat İşi. Hakkı Ekşi Gayrimenkul Ltd. Şti. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

1998-Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü, SA.Ü. D4 Blok Teras yalıtımı Yapımı. Hakkı Ekşi Gayrimenkul Ltd. Şti. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

1998-Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü, SA.Ü. (2) Nolu Helikopter Pist Alanı İnşaatı. Hakkı Ekşi Gayrimenkul Ltd. Şti. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

1996-1997-İgdaş istanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Tic.A.Ş., Küçükçekmece Atölye Binaları inşaatı. Hektaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

1995-2006-T.C. Gazi Üniversitesi Rektörlüğü, İnebolu Su Ürünleri Fakültesi İnşaatı. Hektaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

1995-2000-Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü, SA.Ü. Fen-Edebiyat Fakültesi İnşaatı (35.00 m2). Hektaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

1994-2000-Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü, SA.Ü. Merkezi Kütüphane Konferans Salonu İnş. Hektaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

1994-1998-Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü, Kampüs Altyapı 7.Kısım İkmal İnşaatı. Hektaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

1993-2000-Bayındırlık Ve İskan Bakanlığı Adına Kayseri Valiliği, Kayseri Hükümet Konağı İnşaatı. Hektaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

1993-1996-Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü, SA.Ü. Esentepe Kampüsü İçme Suyu Terfi Hattı, Terfi İstasyonu, PTT Hattı ve Altyapı İnşaatı. Hektaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

1993-1994-T.M.O. Bandırma Bölge Müdürlüğü, T.M.O. Bandırma Bölge Hizmet Binası. Hektaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

 1993-1994-T.M.O. Bandırma Bölge Müdürlüğü, T.M.O. Bandırma 16'lı Lojman İnşaatı. Hektaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

 1991-1993-D.S.İ.XI. Bölge Müdürlüğü, Türkmenli Barajı Dolusavak İnşaatı. Hektaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

 1991-1992-Bayındırlık İskan Bakanlığı Adına, Kars Valiliği 100 (120) daireli Polis Loj. İkmal İnş. Hektaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

 1989-1990-Köy hizmetleri 18.Bölge Müdürlüğü, Yalova Gökçedere-Üvezpınar Köyleri Alt. İnşaatı. Hektaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

1986-1993-Bayındırlık Ve İskan Bakanlığı Adına, Kars Valiliği Bayındırlık Ve İskan Müdürlüğü Hizmet Binası İnşaatı. Hektaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

 1986-1987-T.C. Kars Belediyesi, Kars Belediyesi Halitpaşa İşhanı İnşaatı. Hektaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

1985-1990-Bayındırlık Ve İskan Bakanlığı Adına Kars Valiliği, 100(120) Daireli Polis Lojmanları İnşaatı. Hektaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.

1984-1985-T.C. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Kars 50 Daireli Polis Lojmanları. Hektaş İnş. Tic. Ve San. A.Ş. (Yönetim Kurulu Başkanı) olarak.


İbrahim Ekşi hangi kurum ve kuruluşlara üyedir?


GYODER ve ULİ ( Urban Land Insitute) İcra Krl. Üyesi, DUNYEV ( Dünya Yetimler Vakfı ) Yön. Krl. Üyesi, Ekşioğlu Vakfı Meclis Üyesi, DTİK (Dünya Türk İş Konseyi) üyesi ,  TURKUVİD (Türk Kuveyt İş Çevreleri Derneği) Kurucu Başkanı, DEİK Türk-Kuveyt İş Konseyi Başkanı ve Türk-Yemen ile Türk Suudi Arabistan İş Konseyleri Bşk. Yrd. görevlerini yürütmektedir. Ayrıca Recep Tayyip Erdoğam Üniversitesi Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Üyesidir.


Hakkı Ekşi Gayrimenkul hangi projeleri hayata geçirdi?


Avcılar Hizmet Binası ve Küçükçekmece Çevre Düzenlemesi İnşaatı, Sultanbeyli Hükümet Konağı İnşaatı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali, İdealist Kent, Çamlıca Hakkı Ekşi Konakları, İdealist Kent Villalar, SA. Ü.Spor Tesisleri Olimpik Yüzme Havuzu İnşaatı, Rize Hakkı Ekşi Spor Tesisleri, İçerenköy İş merkezi - Hakkı Ekşi Apartmanı, Hektaş İş Merkezi, Ovit İş Merkezi, Maltepe Plaza, Ahmediye Ekşioğlu İş Merkezi, Kozyatağı İş Merkezi, Hektaş Ayazma İş Merkezi, Sakarya Üniversitesi Mediko Sağlık Merkezi (Hastane) İnşaatı, İkizdere Hakkı Emine Ekşi Sağlık Merkezi, Sakarya Üniversitesi 2 Helikopter Pist Alanı İnşaatı, Sakarya Üniversitesi Çelik Yurt 2.Kısım İnşaatı, Sakarya Üniversitesi Terasevler ve Vadi Evleri Trafo Yapım İşi, Erciyes Üniversitesi Kampüs Altyapı İnşaatı, K.B.B Gebze Bahardere Yol Üst Yapı Yapım İşi.


İbrahim Ekşi’nin iletişim bilgileri nedir?


Adres: Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. no:38 Hektaş Plaza Üsküdar / İstanbul

Telefon: 0 216 316 55 00 Faks: 0 216 523 17 00

E-Posta: info@hakkieksi.com

 
Önerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura