Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İbrahim Uslu – Sapanca Belediye Başkanı

Sapanca Belediye Başkanı’dır, İbrahim Uslu üç dönemdir bu görevdedir. İbrahim Uslu, 1999’daki yerel seçimleri Fazilet Partisi (FP) adayı, 2004 ve 2009’daki seçimleri de AK Parti adayı olarak kazanmıştır.İbrahim Uslu – Sapanca Belediye Başkanı

Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Usluİbrahim Uslu’nun özgeçmişindeki bilgiler nelerdir?


1962 yılında Sapanca’da doğan Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu, yüksekokul mezunu. Uzun yıllar ticaret hayatının çeşitli alanlarında faaliyet gösterdi.


1999 yılı yerel seçimlerinde Fazilet Partisi’nden Sapanca Belediye Başkanlığı’na seçildi. 2004 yılındaki yerel seçimlerde de 2.kez ve 2009 yılındaki yerel seçimlerde de 3. kez Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Sapanca Belediye Başkanlığı’na seçilen Uslu, evli ve 2 çocuk babası.


İlgi alanları arasında kitap okumak,müzik dinlemek  ve tiyatro gösterileri izlemek olan başkan Uslu, fırsat buldukça çıktığı seyahatlerle belediyecilik konusundaki bilgi  birikimini arttırıyor.İbrahim Uslu’ya kimler yardımcılık ediyor? 


Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu’nun yardımcılık görevlerini Hayati Arıcı ve Hüseyin Yaşar Öz yerine getiriyor. İbrahim Uslu hangi haberlere konu oldu?


Başkan Uslu Flower Show’da (Sapanca Belediyesi)


Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu, 5. Uluslararası Süs Bitkileri Peyzaj ve Yan Sanayileri İhtisas Fuarı (FLOWER SHOW)’ nda stant açan Sapancalı fidancıları ziyaret etti.


Fuara 20’den fazla ülke ve 300’den fazla firmanın katıldığı belirten Başkan Uslu “ilçemizde her iklime uygun dış mekân ve peyzaj bitkileri yetişiyor. Aynı zamanda Türkiye’nin en önemli fidan pazarlarından biriyiz. Çevre illere yakınlığımız, iklim koşullarımız ayrıca fidan çeşitliliğimiz ile cazibe merkezi haline geldik. Flower Show’da ilçemizi temsil eden fidancılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.


Sapanca Süs Bitkileri Kooperatif Başkanı Osman Kubilay ziyaretinden dolayı Sapanca Belediye Başkanı Uslu’ya memnuniyetini dile getirdi.İbrahim Uslu ve Sapanca Belediyesi iletişim bilgileri nelerdir? 


Adres: Rüstempaşa Mahallesi Mimar Sinan Caddesi No:12 Sapanca/Sakarya  

Telefon: +90 (264) 582 51 51   

Fax: +90 (264) 582 93 48   

Web: sapanca.bel.tr