Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İcadiye Caddesi – Kuzguncuk – Üsküdar - İstanbul

İstanbul’un Üsküdar İlçesi’nin Kuzguncuk Mahallesi’nin ana caddesidir. İcadiye (Bağlarbaşı) Caddesi, 730,5 metre uzunluğundadır. Ekmek Teknesi ve Perihan Abla gibi TV dizilerine mekan olan İcadiye Caddesi, Kuzguncuk Bostanı ile de bilinir. Kuzguncuk Caddesi, ağaçlı yolu, köftecileri, kahvehaneleri ve tarihi binalarıyla turistik bir caddedir. Merhum şair Can Yücel’in de sağlığında vakit geçirmekten zevk aldığı yerdir.İcadiye Caddesi – Kuzguncuk – Üsküdar - İstanbul

İcadiye (Bağlarbaşı) Caddesiİcadiye Caddesi nerededir?


İstanbul’un Anadolu yakasındaki ilçesi Üsküdar’daki Kuzguncuk Mahallesi'nin ana caddesidir. İcadiye Caddesi 730,5 metre uzunluğundadır. Kuzguncuk'tan İcadiye Mahallesi ve Bağlarbaşı Semti'ne çıkan yokuşlu caddedir. Bu sebeple İcadiye Bağlarbaşı Caddesi olarak da anılır. İcadiye Caddesi’nde neler var?


Kuzguncuk sahil girişinden başlar ve Kuzguncuk Ethem Arutan Sağlık Ocağı'nı geçtikten sonraki bitiminde Kuzguncuk Deresi Sokak ve Türkan Hatun Sokak başlar. 


Kuzguncuk Caddesi üzerinde İSKİ Kuzguncuk Şefliği, Ayios Yeorgios Kilisesi, Kuzguncuk Mahallesi Muhtarlığı, Ayios Panteleimon Rum Ortodoks Kilisesi, Büyük Havra Kuzguncuk, Kuzguncuk Parkı ve Kuzguncuk Ethem Arutan Sağlık Ocağı bulunur.İcadiye Caddesi’nde hangi TV dizileri çekildi? 


Mimar Nevzat Sayın’nın mimarlık ofisi, Harmony Sanat Galerisi, meşhur Kuzguncuk köftecisi ve imara açılmaması için adına imza kampanyaları düzenlenen Kuzguncuk Bostanı’na adres olan İcadiye Caddesi’nde Ekmek Teknesi ve Perihan Abla gibi Türk televizyon tarihinin unutulmaz dizileri çekildi. 


Üsküdar Belediyesi'nce 11. Geleneksel Resim Yarışması “Tarihin Sokak İzi Kuzguncuk”, 31 Ağustos 2013’te İcadiye Caddesi üzerinde gerçekleşti.İcadiye Caddesi’nin posta kodu kaçtır? 


İcadiye Caddesi’nin posta kodu şöyledir; 34200İcadiye Caddesi üzerindeki Kuzguncuk Mahalle Muhtarlığı’nın iletişim bilgileri nelerdir?


Muhtar: Ali Faik Kaptan

Adres:  İcadiye Caddesi Meşruta Sk. No: 1

Telefon:  0216 495 20 60

Fax:  0216 495 20 60