Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İdea Yapı

2002 yılında Servet Demir ve ortakları tarafından kurulan firma, 2006 yılında ortaklık yapısını değiştirerek çalışmalarına devam etti. Narlıdere’de Smyrna Park projesini hayata geçirdi. İdea Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Arseven oldu.İdea Yapı kuruluş tarihi nedir?


İdea Yapı, 2002 yılında çok ortaklı bir şirket olarak kuruldu. Ortaklardan biri Servet Demir ve kardeşleri oldu. Daha sonra firmanın hisseleri satışa çıktı ve 2006 yılında yönetim değişti. Yönetimde yer alan hissedarlar; İbrahim Aksoy, Servet Demir ve Hatip Kutlucan oldu. 


İdea Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Arseven’dir.İdea Yapı


Nejat Arseven kimdir?


Nejat Arseven, 1950’de Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Bir dönem serbest avukatlık, hukuk müşavirliği ve hakimlik yaptı. ANAP’tan 20. ve 21. Dönem Ankara Milletvekili seçildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekilliği görevini üstlendi. Devlet Bakanı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı oldu. İdea Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Arseven, evli ve bir çocuk babasıdır.


İdea Yapı ve kentsel dönüşüm projesi ne durumda?


İdea Yapı olarak Narlıdere Yenikale'de İzmir'in ilk kentsel dönüşüm projelerinden birini hayata geçirdiklerini dile getiren İdea yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili İbrahim Aksoy, yeni projeler için yer aradıklarını söyledi.


İdea Yapı projeleri hangileridir?


1.Palma Residence

2.Yenikale Evleri

3.Smyrna Park


İdea Yapı tasarım grubunda hangi isimler yer almaktadır?


Mimar: Metin Kozlu

Mimar: Mert Uslu

İnşaat Mühendisi: Mesut Köseİdea Yapı


Palma Residence projesinin özellikleri nedir?


-Brüt alanı 280 m2 daireler

-Depreme dayanıklı radye temel sistemi

-Akıllı ev otomasyonu ve güvenlik sistemleri

-24 saat özel güvenlik

-Giriş ve kapı kontrol sistemleri

-Otomatik bariyer

-Tüm sitede kamerayla güvenlik kontrolü

-Özel peyzaj düzenlemesi

-Çocuk oyun alanı


Palma Residence nerede?


Agora, Kipa (İzmir’in en büyük sinema merkezi), Sahilevleri, İnciraltı gibi alışveriş ve eğlence merkezlerine yakın konumda yer aldı. Kent merkezine 15 dakika mesafede inşa edildi.


Palma Residence projesinde yer alan dairelerin özellikleri nedir?


Palma Residence projesinde yer alan daire özellikleri şöyle: Alumil marka ısı yalıtımlı alüminyum doğrama, panjur sitemi altyapısı, ısıcam, şifreli, uzaktan kumandalı, ahşap kaplamalı çelik kapı, multi klima sistemi, diğer odalarda multi klima sistem altyapısı, jeotermal enerji le yerden ısıtma, özel tasarım iç kapılar ve dolaplar, saten alçı kaplama üzerine saten boya, balkonlarda renkli kırılmaz camlı, paslanmaz çelik veya alüminyum korkuluklar, ön balkonların zemini teak ya da ahşap kaplama, yan ve arka balkonlar seramik kaplama, ADSL internet bağlantısı, kablolu yayın - uydu dijital altyapı, koridor ve giriş holünde porselen seramik kaplama döşemeler, doğal kaplama iç kapılar, ebeveyn banyosu, çocuk odasında dolap, scavolini ada mutfak, porselen seramik yer döşemeleri, porselen seramik kaplama döşemeler, jakuzi, gömme rezervuarlı klozet, vitra veya benzeri markada banyo ve lavabo bataryaları, seramik duvarlar, duş zemini teak döşemeli ebeveyn banyosu, el yapımı doğal taşlarla (Pietra Kaikos) dizayn edilmiş seramik duvarlar.


Palma Residence sosyal tesislerinde neler var?


Kapalı ve açılabilir yüzme havuzu

Çocuk yüzme havuzu

Fitness center, Türk hamamı,

Sauna, masaj odası

Kuru temizleme, market, restoran, bay-bayan kuaförü, çocuk oyun alanları ve kreş için ayrılmış sosyal alanlar


İletişim bilgileri: 0 232 239 55 00İdea Yapı


Smyrna Park projesinin genel özellikleri nedir?


55 dönüm üzerine Narlıdere’de hayata geçirildi. 1+1, 2+1, 4+1 ve 5+1 konut tiplerine yer verildi. Narlıdere gişelerine 1 kilometre, alışveriş merkezlerine 3 kilometre, şehir merkezine 15 kilometre, havalimanına 20 kilometre uzaklıkta konumlandırıldı. 


Projenin ortak kullanım alanları arasında çocuk yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, restoran, güvenlik, özel peyzaj düzenlemesi yer aldı.


Smyrna Park projesinin daire özellikleri nedir?


Dört mevsim ısıcam, şifreli, uzaktan kumandalı, ahşap kaplamalı çelik kapı, özel tasarımlı iç kapılar ve dolaplar, birinci sınıf lamine ve masif parke yer döşemeleri, saten alçı kaplama üzerine saten boya, balkonlarda kırılmaz camlı, paslanmaz çelik veya alüminyum korkuluklar, seramik zemin kaplama, ADSL internet bağlantısı, kablolu yayın, uydu dijital altyapı, koridor ve giriş holünde porselen seramik kaplama döşemeler, doğal kaplama vestiyer dolabı, merkezi elektrik süpürgesi altyapısı.


Smyrna Park fiyatları kaç TL?


2013 Haziran ayı güncellemelerine göre; 1 oda 1 salon daireler 450 bin liradan, 4 oda 1 salon daireler 975 bin lira ile 1 milyon 400 bin lira arasında, 5 oda 1 salon daireler ise 1 milyon 250 bin lira ile 1 milyon 300 bin lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu.


İletişim bilgileri: 0 232 239 55 00


İdea Yapı iletişim bilgileri nedir?


Adres: Mustafa Kemal Sahil Bulvarı No : 53, 35320 Narlıdere / İZMİR 

İdari Ofis Tel: 0 232 238 51 50

Tanıtım ve Satış Ofisi Tel: 0 232 239 55 00

Faks: 0 232 238 41 89 

E-Mail: info@ideayapi.com

Web Adres: www.ideayapi.com