Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

iGuzzini – İtalyan aydınlatma markası

İtalyan Guzzini Ailesi’ne ait, iç ve dış mekan aydınlatma armatürleri yapan ve şimdi aydınlatma tasarımı sektöründe de Avrupa’nın liderlerinden olan İtalyan şirket. iGuzzini markasının Türkiye distribütörü ise Tepta Aydınlatma…iGuzzini – İtalyan aydınlatma markası
iGuzziniiGuzzini ne zaman kuruldu?


iGuzzini, Mariano Guzzini tarafından 1959 yılında İtalya’da kuruldu. iGuzzini markası, Guzzini Ailesi, Mariano Guzzini mirasçıları ve Finanziaria Mariano Guzzini (FIMAG) holding şirketine aittir. iGuzzini hangi ünlü tasarımcılarla çalışıyor?


İç aydınlatma ve dış aydınlatma armatürleri üreten iGuzzini, Giò Ponti, Rodolfo Bonetto, Bruno Gecchelin, Renzo Piano, Norman Foster, Gae Aulenti, Piero Castiglioni, Jean Michel Wilmotte gibi tasarımcılarla çalışıyor. 

iGuzzini, tasarım konusunda büyük uluslararası araştırma kuruluşlarından araştırmacılar, doktorlar, sosyologlar ve fizikçilerle işbirliği yapıyor.


Firma, Harvard Üniversitesi (Cambridge), MIT (Boston), "La Sapienza" Üniversitesi (Roma), Milan Politeknik, İtalya'nın Koruma ve Restorasyon Enstitüsü ve Aydınlatma Araştırma Merkezi (Troy, NY) ile birlikte çalışmalar yapıyor. iGuzzini hangi mimari alanlarında aydınlatma ürünleri üretiyor?


Sanat ve kültür, ticari alanlar ve mağaza aydınlatması, eğlence ve konaklama yapıları, büyük alanlar ve spor alanları aydınlatma, ofisler ve eğitim aydınlatma, ibadet yerleri için aydınlatma, konut aydınlatma, sokak aydınlatması ve kentsel aydınlatma. iGuzzini ürünleri hangileri?


Kapalı tavana monte armatürleri, kapalı kolye armatürleri, kapalı gömme armatürleri, kapalı spot, kapalı wall-mounted/wall-recessed armatürleri, masa ve zemin lambaları, ray sistemleri, ışık yönetim sistemleri, pole üstü uygulamaları, zemin ve zemin gömme armatürler, açık projektörler, açık kolye armatürleri, açık gömme ve tavana monte armatürleri, açık duvara monte ve duvara gömme armatürler…iGuzzini firmasının iletişim ve ulaşım bilgileri nelerdir?


iGuzzini Merkez Ofisi


Adres: iGuzzini illuminazione spa via Mariano Guzzini, 37 62019 Recanati (MC) 

P.O. Box: 56.75.103

T: 0039 071 7588 1

F: 0039 071 7588 295

Video: 0039 071 7588 453

E-Mail: iguzzini@iguzzini.it

Web: www.iguzzini.comiGuzzini Türkiye distribütörü kimdir, iletişim bilgileri nelerdir?


Tepta Aydınlatma San. Ve Tic. A.Ş.

Adres: Nispetiye Aytar Cd No:24 K:1-2-3 Levent 34340 İstanbul 

T: +90 212 279 29 03

E-Mail: ithalat@tepta.com

Web: www.tepta.com