Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ihlamurkuyu Mezarlığı

İstanbul’un Anadolu yakasındaki ilçesi Ümraniye sınırları içinde bulunan mezarlık. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın dayısı Mehmet Erence ve Afrika Ülkeleri Kalkındırma Ajansı Kurucusu ve Başkanı Prof. Dr. Nihat Kınıkoğlu buraya defnedilmiştir.Ihlamurkuyu MezarlığıIhlamurkuyu Mezarlığı nerededir?Ümraniye'nin Cemil Meriç Mahallesi'nde bulunan Ihlamurkuyu Mezarlığı; Şile Otoyolu'nun (Ümraniye-Taşdelen) güneyinde,Sinpaş Aqua City II, Sinpaş Aqua I ve Sinpaş İstanbul Palace projelerinin de bulunduğu Parseller Mahallesi'nin batısında, Cemil Meriç Mahalle merkezinin kuzeyinde ve Petrol Yolu Caddesi'nin doğusundadır. Ihlamurkuyu Mezarlığı’nın bakımını kim yapmaktadır? Mezarlığın bakımı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı'na bağlı Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir.Ihlamurkuyu Mezarlığı’na defnedilen ünlüler kimlerdir?Bakan Binali Yıldırım dayısının cenazesine katıldı (Akşam Gazetesi, 06 Nisan 2013)


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, dayısının cenazesine katıldı. Cenaze namazı öncesi Bakan Yıldırım'ın duygulu anlar yaşadığı gözlendi.


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, dayısı Hacı Mehmet Erence’nin cenaze namazını kıldı.  Cenaze namazına; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve AK Partili milletvekilleri de katıldı. Cenaze öncesi taziyeleri kabul eden Bakan Yıldırım'ın, cenaze namazı sırasında hüzünlendiği gözlendi. Cenaze namazının ardından, Hehmet Erence'nin cenazesi defnedilmek üzere Ihlamurkuyu Mezarlığı'na götürüldü.Prof. Dr. Nihat Kınıkoğlu son yolculuna uğurlandı (A.A., 09.11.2011)


Pankreas rahatsızlığı nedeniyle 2 gün önce hayatını kaybeden ‘Somali’de Aşk ve Ölüm’ ile ‘Vatan Vardı Kurtarılacak’ adlı kitapların yazarı, Afrika Ülkeleri Kalkındırma Ajansı Kurucusu ve Başkanı Prof. Dr. Nihat Kınıkoğlu, son yolculuğuna uğurlandı. Prof. Dr. Kınıkoğlu için Altunizade İlahiyat Fakültesi Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Ailesi ve arkadaşlarının katıldığı törende Kınıkoğlu’nun naaşı, öğlen kılınan cenaze namazının ardından Ihlamurkuyu Mezarlığı’na defnedildi.