Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İlci İnşaat

Muş’ta aile şirketi olarak 1986 yılında kurulan İlci İnşaat, baraj, altyapı, konut, tünel, otoyol, turizm tesisleri gibi birçok projeyi hayata geçirdi.İlci İnşaat neler yapmaktadır?


İlci İnşaat; 1986 yılında inşaat sektöründe faaliyetlerine başladı. Muş’ta aile şirketi olarak kurulan İlci İnşaat, 1995 yılında anonim şirket adını aldı. İlci İnşaat ile birlikte İlgi Holding bünyesinde toplam 18 adet firma oldu. 


OHSAS 18001, ISO 14001:2004 ve 9001:2008 sertifikalarına sahip olan İlci İnşaat’ın üye olduğu kurum ve kuruluşlar şöyle: Ankara Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası, Türkiye Müteahhitler Birliği, ASO, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu ve MÜSİAD.


İlci İnşaat’ın referansları da şöyle: İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Adıyaman Valiliği, Bitlis Valiliği, Çorum Valiliği, Elazığ Valiliği, Kahramanmaraş Valiliği, Malatya Valiliği, Mardin Valiliği, Muş Valiliği, Tokat Valiliği, Tunceli Valiliği, Van Valiliği, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, TEAŞ Genel Müdürlüğü, TEDAŞ Genel Müdürlüğü, BOTAŞ Genel Müdürlüğü, Bayındırlık ve İSKAN Bakanlığı, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, İller Bankası Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Yatırımlar ve Tesisler Dairesi Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı İnşaat Emlak Daire Bakanlığı, Devlet Bakanlıkları, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Ulaştırma Bakanlığı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, Rekabet Kurumu Başkanlığı, Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü,  TC Başbakanlık Proje Uygulama Birimi.


İlci İnşaat’ın faaliyet alanları nelerdir?


1.Baraj İnşaatları

2.Tünel İnşaatları

3.Otoyol ve Köprüler

4.Demiryolu İnşaatları

5.Altyapı ve Sulama İnşaatları

6.Toplu Konut

7.Sağlık Yapıları

8.Eğitim Tesisleri

9.Endüstriyel Tesisler

10.Hizmet Binaları

11.Askeri Tesisler

12.Spor Kompleksleri

13.Turizm Tesisleri


İlci İnşaat hangi projeleri hayata geçirdi?


Baraj projeleri: Bağlarbaşı Barajı, Silvan Barajı, Çetin Barajı ve HES İnşaatı, Silopi Barajı, Pamukluk Barajı, Afşar Barajı, Kızderbent Barajı, Kandil Barajı, Torlar Regülatörü ve HES projesi, Paravani Regülatörü ve HES projesi.


Tünel inşaatları: Mavi Tünel İnşaatı, Suruç tüneli, Ambarlı Atıksu Tüneli, Avrupa Yakası 2.Kısım Tüneli, Ordu Tünelleri.


Otoyol ve köprüler: Ordu Projesi Yolu, Artvin – Erzurum Devlet Yolu.


Demiryolu projeleri: Kayseri 2. ve 3. Aşama Raylı Taşıma Sistemleri, Karabük Demiryolu Köprüsü ve Demiryolu Şehir Geçişi İnşaatı, Boğazköprü - Yenice ve Mersin Toprakkale Demiryolu.


Altyapı ve sulama inşaatları: Suruç Ovası Pompaj Sulama projesi, Mardin Ceylanpınar Ovaları, Irak arıtma tesisi, Kahramanmaraş sulama inşaatı, Köseköy içmesuyu projesi, Koruluk sulama inşaatı, Gölmarmara kanalizasyon ve arıtma projesi, Biga Ovası sulama ve arıtma, Batman genel altyapı inşaatı, Balchik genel altyapı inşaatı.


Toplu konut projeleri: Yerköy TOKİ, Şanlıurfa TOKİ, Pendik TOKİ, Fatsa TOKİ, Batman Kuyubaşı TOKİ, Kütahya TOKİ, Bursa TOKİ, Ankara Pursaklar TOKİ, Adıyaman TOKİ.

Sağlık yapıları: Sultanbeyli Hastanesi, Yüksekova Hastanesi, Van Hastanesi, Muş Kadın Doğum Hastanesi, Çorum hastane projesi.


Eğitim tesisleri: Fiba Holding inşaatları, Bursa İlköğretim okulları, Arapgir okul inşaatı.

Endüstriyel tesisler: Muş Tuğla Fabrikası, Seyitömer Termik Santrali Revizyonu.


Hizmet binaları: İlgi Holding Genel Merkez, Muş Varto Belediyesi, BTK, İzmir Emniyet Müdürlüğü, Finansbank Otomasyon Binası.


Askeri projeler: 3. Ordu Komutanlığı.

Spor kompleksleri: Malatya stadyumu.

Turizm tesisleri: Muş Merkez Özel İdare Otel ve İşhanı, İlci Residence Hotel.


İlci Holding bünyesinde hangi şirketler vardır?


1.İlci İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

2.İl Yapı Taahhüt İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

3.İlsan İnşaat Tarım Turizm Petrol Otomotiv Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

4.İltaş İnşaat Gıda Mad. Teks. Elektronik Sağ. İth. İhr. San. Tic. A.Ş.

5.İlci Turizm Otelcilik Havacılık Oto Kiralama San.ve Tic. A.Ş. (www.ilciresidence.com)

6.İlci Tarım Hayvancılık Biogaz Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (www.ilcitarim.com.tr)

7.İlpa Tarım Hayvancılık Gıda Maddeleri Paz. Sat. Dağ. Loj. İth. İhr. San. ve Tic. A.Ş. (www.ilcisut.com.tr)

8.Asil Enerji Üretim Petrol ve Gaz Santrali Yatırımları San. ve Tic. A.Ş.

9.İlci Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Tic. A.Ş.

10.İlci Doğalgaz İşletmesi Dağıtım Sanayi ve Tic. A.Ş.

11.Davraz Enerji Elektrik Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti.

12.Gökçay Enerji Elektrik Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti.


İlci İnşaat’ın iletişim bilgileri nedir?


Adres: Birlik Mah. 415. Cad. 406. Sok. No: 11-13 G.O.P., Ankara / Türkiye

Tel: 0 312 495 06 06

Faks: 0 312 495 06 34

E-Posta: ilci@ilci.com.tr

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, TOKİ Kayseri kura