Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İlhami Akkum

Mentor İnşaat Yönetimi’nde ortaklardan biri olan İlhami Akkum, 1960 İzmir doğumludur. Akkum, Lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nde, yüksek lisansı ise İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği şeklinde okudu.


İlhami Akkum


İlhami Akkum’un eğitim hayatı nasıl geçti?


İzmir 1960 doğumlu olan İlhami Akkum, Ankara Çankaya İlkokulunda, İzmir Saint-Joseph Fransız Erkek Ortaokulunda, İstanbul Saint-Joseph Fransız Erkek Lisesinde eğitim gördü. Lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nde yapan Akkum, yüksek lisansı ise İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği şeklinde okudu.


İlhami Akkum iş hayatında neler yaptı?


İlhami Akkum, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsünün İnşaat İşletmeciliği ve Finans Yönetimi sertifika programına katıldıktan sonra, yurtiçi ve yurtdışı birçok firmada müteahhitlik ve müşavirlik kuruluşlarında görev aldı. Yapı Kredi Koray ve Finans Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarında Müdür ve Genel Müdür vekili olarak, TSKB GYO A.Ş.ve TAIB Yatırım Bankası’nda ise Genel Müdür ve Başkan Yardımcısı görevlerinde bulundu.


Akkum, Mentor İnşaat Yönetiminde olup aynı zamanda, Fellow, Royal Institution of Chartered Surveyors unvanına sahip. İstanbul Proje Yönetim Derneği yönetici ve akredite eğitmenlerinden olan İlhami Akkum, Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı Derneği ve PMI (Project Management Institute) üyesi.


Mentor İnşaat Yönetimi’nde danışman olarak kimler görev alıyor?


1.Ahmet Köksal


2.Hulki Özcan


3.İlhami Akkum


4.Bengü Türk


5.Çağatay Köksal


6.Ergün Bulut


7.William M. Roberts


8.Dr. Şölen Çöl


9.Hagop Argisti Gobelyan


10.Yavuz Öner


11.Mustafa Kemal Gönen


İlhami Akkum


Mentor İnşaat Yönetim projeleri hangileridir?


1.Metro Gross Market – Bayrampaşa


2.Ak Plaza Projesi


3.Media Markt AVM Projesi – Balçova