Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İlke Hatipoğlu kimdir?

Redd grubunun klavyecisi ve aynı zamanda İç Mimar olan İlke Hatipoğlu kimdir? İlke Hatipoğlu, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı?İlke Hatipoğlu,  4 Kasım 1978 İstanbul doğumlu. Hatipoğlu, müzisyen, Redd grubun klavyecisi, besteci, iç mimardır.


1996 yılında Ten grubunda Doğan Duru, Güneş Duru ve Berke Hatipoğlu ile birlikte çalmaya başladı. 1998 senesinde kardeşi Berke Hatipoğlu ile Oya Erkaya, Serkan Ayman 'ın da yer aldığı Catwalk grubu ile birlikte Gökalp Baykal'ın dört parçadan oluşan ve sınırlı sayıda basılan Günaydın Hüzün EP projesinde klavyeci, düzenlemeci, ve şarkı yazarı olarak yer aldı. 


2000 yılında Ten grubu ismi Redd olarak değiştirdi, grup bu dönemden sonra albüm için çalışmalara başladı. Redd'in 50/50, Kirli Suyunda Parıltılar, Plastik Çiçekler ve Böcek albümlerinde ve Gecenin Fişi Yok DVD'sinde, Prensesin Uykusu hammond organ ve piyano çalan İlke Hatipoğlu, 2009 yılında çıkan 21'de hammond, piyano yanı sıra "Synth (Kurzweil Music Systems)" kullanmıştır. 21 albümünde de diğer grup üyeleri ile birlikte besteci olarak yer aldı.


1996'da Mimar Sinan Üniversitesi'de bulunan Güzel Sanatlar Fakültesi'nin İç Mimarlık bölümünü kazanan İlke Hatipoğlu. 1999 yılında çıkan Yavuz Çetin'in Satılık adlı albümünde hammond organ çaldı ve aynı zamanda bu dönemlerde bazı projelerde Rıza Erekli, Melih Kibar gibi yapımcılarla çalıştı.


Berke Hatipoğlu ile 1998 yılında Catwalk & Gökalp Baykal'ın ortak çalışması olan Günaydın Hüzün adlı EP projesinin albüm kapak ve kartonet ilüstrasyonlarını yapan İlke Hatipoğlu Kurzweil'in Türkiye'de endorsement verdiği ilk piyano ve klavye sanatçıdır. Halen serbest mimarlık yapmaya devam etmekte olan İlke Hatipoğlu 25 Haziran 2011'de İnci Özay evlenmiştir.