Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İmar barışı başvuru sayısı 500 bine dayandı!

Başvuruların hız kesmeden devam ettiği imar barışında rakam her geçen gün katlanarak artıyor. İmar barışı başvuru sayısı 10 günde 500 bine dayandı...


İmar Barışı kapsamında mevzuata aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi alınabiliyor. 8 Haziran'da başlayan başvurular e-Devlet üzerinden alınmaya devam ediyor.


İmar Barışı başvuruları Ramazan Bayramı'nda da hız kesmeden devam etti. 3 günlük bayram süresince 121 bin 913 kişi İmar Barışı'ndan yararlanmak için başvuru yaptı.


Anadolu Ajansı'ndan Yıldız Nevin Gündoğmuş'un haberine göre; İmar Barışı düzenlemesine 10 günde 461 bin 737 konut sahibi, 31 bin 132 de iş yeri sahibi başvuru yaptı. 


İmar Barışı'nın son başvuru günü 31 Ekim 2018 olarak belirlendi. Başvuru gerçekleştirildikten sonra ödenmesi gereken bedel de 31 Aralık 2018'e kadar yatırılabilecek.


İmar Barışı'na başvurunun e-Devlet üzerinden yapılması durumunda, Yapı Kayıt Belgesi formunun eksiksiz olarak doldurulmasından ve Yapı Kayıt Belgesi bedelinin yatırılmasından sonra, Yapı Kayıt Sistemi tarafından oluşturulan Yapı Kayıt Belgesi talepte bulunan yapı sahibince e-Devlet üzerinden alınabilecek.