Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İmdat Ekşi kimdir?

2005 yılında da Hektaş Enerji A.Ş.’nin kurucularından olup iştiraklerinde bir fiil yöneticilik yapan İmdat Ekşi kimdir?


İmdat Ekşi, 1965'te Rize İkizdere-Tulumpınar da doğdu. 1982 yılında liseyi, İstanbul Mehmet Beyazıt Lisesi’nde tamamladı. 1988 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nü bitirdi. 


Sonrasında mali müşavirlik belgesini aldı. Örgün eğitim dışında da öğrenme sürecini "hayat boyu öğrenme" ilkesi ile sürdürmeye de devam etti. 1984 yılında kurulan Hektaş İnş.Tic.ve San.A.Ş.’nin kurucularından olan İmdat Ekşi, Hektaş İnşaat ile paralel olarak 1998’de Hektaş Grup Gayrimenkul Ltd.Şti’de, 2000 yılında İdeal İç Mimarlık Ltd.Şti, 2005 yılında da Hektaş Enerji A.Ş.’nin kurucularından olup iştiraklerinde bir fiil yöneticilik yapmıştır.


İmdat Ekşi, hayat boyu öğrenmeyi kendine ilke edinmiş ve çok önemsediği sosyal sorumluluk bilinciyle, 2003 yılında Hakkı Ekşi Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı'nın kurulmasında Mütevelli Heyet Üyesi olarak görev almıştır. 1991 yılından bu zamana kadar da Ekşioğlu Vakfı üyesidir.


Son olarak yeni nesil enerjisini ve yılların tecrübesini birleştirerek; İmdat EKŞİ ve Muhammed Ali EKŞİ tarafından 2012 yılında, kentleşme ve kentsel dönüşüm projelerini gerçekleştirmek üzere kurulmuş olan Mist İnşaat, sektöre iddiali bir giriş yaparak dikkat çekmiştir.