Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İncek Bulvarı – Gölbaşı – Ankara

Ankara’nın Gölbaşı İlçesi sınırlarından geçen bulvardır. Başkent’in en hızlı gelişim gösteren bölgelerinden olan İncek Bulvarı, çok sayıda projeye ev sahipliği yaparken iddialı ve bir o kadar da özgün konutları Ankara’ya kazandırıyor.İncek Bulvarı – Gölbaşı – Ankara
İncek Bulvarıİncek Bulvarı nerededir?


Kızılcaşar Mahallesi'ndeki İncek Yolu'nun bitiminden başlar, Taşpınar Mahallesi ve ODTÜ Ormanı'ndan geçerek Ahlatlıbel Kavşağı'nda son bulur. Ahlatlıbel Kavşağı'ndan kuzeye doğru Mevlana Bulvarı (Konya Yolu), doğuya doğru Turan Güneş Bulvarı ve güneye doğru Ankara - Konya Yolu devam eder.  


Yol üzerinde Ankara Üniversitesi Gözlemevi Sahası, Türkiye Adalet Akademisi, Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Spor Tesisleri, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı, TED Ankara Koleji, Atılım Üniversitesi ve Yıldız Aspava'nın İncek Şubesi bulunur.


Konya Yolu ve Çankaya çevresini Ümitköy’e bağlamasıyla Eskişehir Yolu ve Kavaklıdere’ye alternatif yaratır. İncek Bulvarı’nın posta kodu kaçtır?


İncek Bulvarı’nın posta kodu şöyledir; 06830İncek Bulvarı – Gölbaşı – Ankaraİncek Bulvarı’nın özellikleri nelerdir?


Birkaç yıl öncesine kadar “kentin ücra köşesi” olarak nitelendirilen İncek Bulvarı, Ankara’nın yeni gözdesi olmak için gelişmeye devam ediyor. Başkent’in batıya doğru gelişmesine paralel olarak dikkat çekici bir konuma gelen İncek Bulvarı, yatırımcıların ilgi odağı oldu. İnşaat firmaları, birbirinden iddialı konut projelerini bulvar üzerinde yükseltirken, yeni kuleler için de firmalar art arda proje çalışmaları yapıyor.İncek Bulvarı – Gölbaşı – Ankara


Elit Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Çelik, İncek Bulvarı için neler söylüyor?


Bölgedeki iddialı projelerden Elit Royal Residence’ı inşa eden Elit Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Cem Çelik, Ankara’nın örnek kentleşme alanı olmaya aday gösterilen İncek Bulvarı’nın Başkent’teki en iyi yatırım bölgelerinden biri olduğunu kaydetti.


Bölgenin her geçen gün değer kazandığına işaret eden Çelik, İncek Bulvarı’nın hem ticari hem de konut anlamında gelişim gösterdiğini belirterek, şunları söyledi:


“Ankara’nın yeni gözdesi olan İncek Bulvarı, konfor açısından oldukça iyi bir tablo çiziyor. Bulvarın, şehir merkezlerine yakınlığı, havasının temizliği, park sorunun olmaması ve Hacettepe orman manzarası olması bölgeye avantaj katıyor. Konforlu konutların bulunması ve şehir stresinden uzak bir yaşam alanı olması Ankaralı’ların ilgisini çekiyor.”


Ankaralıların genelde kültürlerine göre yerleşim yerlerini belirlediklerini ifade eden Çelik, Gaziosmanpaşa, Çayyolu, Ümitköy gibi yerleşim yerlerini tercih edenlerin artık İncek Bulvarı’na doğru kaydığını bildirdi.


Çelik, bulvardaki yapılanmanın tamamlanmasının ardından gençlerin de sosyal alanlarda kendilerini geliştirebilecek bir yaşam alanı bularak keyifle vakit geçirebileceklerinin altını çizdi.İncek Bulvarı – Gölbaşı – Ankaraİncek Bulvarı’nın ayrıca alt yapı ve trafik sorunu olmaması nedeniyle önemli bir tercih nedeni olduğunu belirten Çelik, zengin yaşam projeleriyle bulvarın her geçen gün değer kazanacağını vurguladı.