Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İncirli Semti – Bakırköy – İstanbul

İstanbul’un Bakırköy İlçesi’nin semtidir. İncirli Semti, Zuhurat Baba, Kartaltepe ve Osmaniye Mahalleleri’nin bazı bölümlerini kapsar. Adını İncirli Caddesi’nden alan semtte markalı konut projesi olarak Gültaş İnşaat’ın İncirli Konakları projesi konumlandırılmıştır.İncirli Semti – Bakırköy – İstanbul

İncirli Semti, Bakırköy, İstanbulİncirli nerededir?


İncirli, İstanbul 'un Bakırköy ilçesinde yeralan bir semttir. Adını üzerinde bulunduğu İncirli    Caddesi'nden alır.

E-5 Karayolu'nun (D-100) Bakırköy ilçesinden geçtiği bölümde D-100 Güney Yan Yolu'ndan başlayıp güneye (sahile) doğru Bakırköy Kız Teknik ve Meslek Lisesi ile Bakırköy Tren İstasyonu'nun da bulunduğu Cevizlik Mahallesi'ne kadar giden İncirli Caddesi üzerindeki semttir. 


İncirli Caddesi'nin Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları'nın olduğu bölümü Zuhuratbaba Mahallesi, Ethica İncirli Hastanesi'nin olduğu bölüm Kartaltepe Mahallesi; Osmaniye İncirli Camii, Bakırköy Metro İstasyonu ve Bakırköy Adliye Sarayı'nın yer aldığı kısım ise Osmaniye Mahallesi sınırları içindedir.İncirli’nin genel özellikleri nelerdir?


İş merkezlerinin yoğun olduğu düz bir bölge üzerinde kurulu olan İncirli'de yerleşim alanları Bakırköy'ün diğer semtlerine göre azdır.


İncirli nüfusunun büyük bir kısmını çalışan kesim oluşturur. 2008 verilerine göre nüfus 17.783'tür.İncirli’de hayata geçirilen en son markalı konut projesi hangisidir?


İncirli Konakları: İstanbul'un en gözde yerleşim bölgesi Bakırköy'ün merkezinde yüzde 75'i yeşil alan olmak üzere 8 blok ve 208 daireden oluşan prestijli bir yaşamın yeni adı İncirli Konakları. Projede 2+1'den 6+1 dublekse kadar daire seçenekleri yer alıyor...


İncirli Semti – Bakırköy – İstanbul


Gül İnşaat, Gültaş İnşaat ve Cevheri İnşaat ortaklığı imzası taşıyan İncirli Konakları İstanbul Avrupa yakası Bakırköy'de konumlanıyor.  İncirli Konakları Bakırköy 13 bin 405 metrekare arsa alanı üzerinde inşa ediliyor. 6 katlı 8 blok şeklinde yükselen İncirli Konakları'nda toplam 208 adet daire yer alıyor. 


Konut teslimlerinin Aralık 2013'te yapılması planlanan Bakırköy İncirli Konakları projesinde konut tipleri 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve 6+1 dubleks olarak tasarlandı.


İncirli Konakları Bakırköy'de yer alan dairelerin alan büyüklükleri 126 metrekare ile 304 metrekare arasında değişiklik gösteriyor.İncirli Konakları projesinin sosyal imkanları arasında çocuk parkları, yüzme havuzu, fitness center, sauna, güvenlik, kapalı otopark yer alıyor.


Telefon: 0212 561 09 09

Web Adresi: www.gultasinsaat.comİncirli, hangi habere konu oldu? 


Bakırköy İncirli'de gelecek ay 1000 kişilik opera binası yapılacak!  (Hürriyet Gazetesi, Ekim 2013)


Bakırköy, gelecek aydan itibaren 1000 kişilik bir opera binasına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İncirli’de inşaatı tamamlanmak üzere olan kültür merkezini Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen anlattı.20 milyon liralık bir opera binası yapma fikri nasıl ortaya çıktı?


- Aslında Bakırköy’de birkaç kültür merkezimiz var ama AKM kapanınca İstanbul’da gerçek bir boşluk doğdu. Kadıköy’de Süreyya Sineması’ndan devşirme bir opera binası var ama akustiğinde problem olduğunu biliyorum. Opera binasının içinin, akustiğinin, düzeninin özel olması gerekiyor. Buradan yola çıktık ve temelini 2012’de attık. Yaklaşık 1000 kişilik olacak merkezde döner sahne, orkestra çukuru ve sahneyi yukarı taşıyabilen asansörler olacak.Bölge halkı fikre sıcak baktı mı? 


- Bakırköylüler kültüre çok meraklıdır. Zaten buradaki demografinin ciddi bölümü yaşlı ve kültürlü nüfustur. Talep onlardan geldi. Açıldıktan sonra da ilgi göreceğine kesinlikle inanıyorum. Bakırköy bu kültürü istiyor. Çok işlevsel olacağına inanıyorum. Batılılaşmak için bu önemli.“Niye bu Batıcılık?” diyenler çıkmadı mı?


- Sadece Batıcılık değil ki. Burada Türk sanat müziği de yapıyoruz. Konservatuvarlarımız ve korolarımız var. Türk sanat müziğini sevmek, operayı sevmeye engel değil. Geçen gün, operanın yapılacağı yerin yakınında bir açılışta 40 yaşlarında biri yanıma geldi. “Sizi çok eleştiriyorum. Opera binasının 50 metre yanında cami var. Nasıl yaparsınız?” dedi. Çok bağnaz bir düşünce. “İnsan camiye veya kiliseye gider, oradan çıkar operaya da gider. Üstelik açıkhava değil ki ezan okunduğunda etkilenmeyecek” diye cevapladım.


Açıldıktan sonra nelerin sahneleneceği belli mi?


- Henüz konuşma aşamasındayız. Devlet Opera ve Balesi olacak elbet ama dışarıdan da müzikaller gelsin istiyorum. Hayalim ‘Operadaki Hayalet’le başlamaktı ama maalesef oyun bu sene kalkıyormuş. Haldun Dormen bizim için özel müzikal hazırlıyor. Merkezi gerekirse büyük kongreler için de kullanacağız.


Gelecek ay açılacak Leyla Gencer Kültür ve Sanat Merkezi, yaklaşık 9500 metrekare büyüklükte olacak. 1000 kişilik salonla birlikte merkezin çatı katında çocuklar için çeşitli eğitimlerin düzenleneceği derslikler bulunacak. Dış cephedeki dev ekran sayesinde açıkhava etkinlikleri de yapılabilecek. Proje için 20 milyon lira harcandı.  İncirli Semti’nin posta kodu kaçtır? 


İncirli’nin posta kodu şöyledir; 34144