Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İnnsa Tower İnşaat

Özartaş Aydınlatma olarak 1959 yılından itibaren faaliyet gösteren firma, İnnsa Tower İnşaat olarak 2011 yılında inşaat sektörüne girdi. Zekeriyaköy’de Zeytindalı Konakları’nı hayata geçirdi.İnnsa Tower İnşaat nasıl kuruldu?


1959 yılında aydınlatma sektöründe Özartaş Aydınlatma adı altında çalışmalarına başladı. 2011 yılına kadar bu alanda çalışmalarına devam eden firma, 2011 yılında İnnsa Tower İnşaat olarak inşaat sektörüne girmiş oldu.

Innsa Tower Yönetim Kurulu Başkanı Altan Özgen’dir.İnnsa Tower İnşaatZeytindalı Konakları hangi eğitim kurumlarına yakın konumda?


Zeytindalı Konakları’na yakın konumda yer alan eğitim kurumları şunlardır: Açı Okulları, The British International School, Doğa Koleji, Darüşşafaka Okulları, Enka Okulları, Boğaziçi Üniversitesi Sarıtepe Kampüsü, Koç Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Bahçeköy Kampüsü.


Zeytindalı Konakları hangi sağlık kurumları ve alışveriş merkezlerine yakın?


Zeytindalı Konakları; Carrefour, Migros, BİM, Şok ve Sarıyer Market’e yakın konumda inşa edildi. Sağlık kurumu olarak da Zeytindalı Konakları’na yakın konumda Acıbadem Maslak Hastanesi ve Zekeriyaköy Aile Hekimliği Merkezi yer aldı.İnnsa Tower İnşaatZeytindalı Konakları’nın genel özellikleri nedir?


Proje, 4 bin 800 metrekare alan üzerine konumlandırıldı. 5 blok şeklinde tasarlandı. Proje kapsamında 20 dubleks konut inşa edildi. 


Boğaz ve Maslak hattına 20 dakika mesafede, Sarıyer Çayırbaşı Tüneli ve Hacıosman Metro durağına çok yakın mesafede yer alan projenin öne çıkan özellikleri şöyle:


Türk Hamamı, Sauna, Gym ve 21mt x 7,5mt boyutlarında açık yüzme havuzu.


Projede yer alan konutlar; 50 metrekare ile 213 metrekare değişen büyüklüklerde tasarlandı. Bu evlerin hepsi 3+1 şeklinde konumlandırıldı. 2013 Haziran ayı güncellemelerine göre de projede yer alan konut fiyatları şöyle:

50 metrekare bahçeli 3+1 bahçe dubleksleri 550 bin dolardan başlarken, 213 metrekare 3+1 bahçe dubleksleri 550 bin ile 600 bin dolar arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu.


Zeytindalı Konakları’nın iç mekan özellikleri şu şekilde: Viessmann marka kombi ve Carisa marka petek kullanıldı. Mutfaklar; Sedat Abayoğlu tarafından tasarlandı. Corian marka ürünler kullanıldı. İmaj Mete Yapı tarafından banyolar inşa edildi. Seramik markası  İspanyol PAMESA oldu. 


Dairelerde kullanılan parke özellikleri de şöyle:

Üst katmanı 3-5mm arasıdır. Derzli malzemedir. Defalarca sistre yapılıp cila işlemi uygulanabilir. Ürünlerde Su Bazlı Cila/Su Bazlı Ahşap Yağı kullanılır. Ürünler 3 katmanlı ve %100 ahşaptır. Yüzer ve yapıştırma sisteme uygundur. Temizlenmesi kolaydır.   


Zeytindalı Konakları’nın dış mekan özellikleri de şöyle: 

1.Çatı Kaplaması

-Bina çatı kaplamasında kullanılan kiremitler Kılıçoğlu marka Anadolu Medeniyetleri Serisi'nden Hitit Ateşi'dir.

-Su yalıtımı için Onduline marka TS 562 standardına uygun Isoline kullanılmıştır.

-Isı yalıtımı için İzocam marka taşyünü kullanılmıştır.

-Yağmur olukları ve iniş sistemi 0,65 mm bakır sac ile çözülmüştür.

-Saçak kısımları 0,5 mm ahşap desenli ?lm kaplamalı sac galvanizden yapılmıştır.

-Çatı karkası imalatı yapılırken dikey elemanlarda 100 x 100 x 3 mm , yatay elemanlarda 60 x 120 x 2,5 mm ve 50 x 100 x 2,5 mm boyutlarında profil kullanılmıştır.

-Profil üstleri OSB ile kaplanıp profilllere vidalanmıştır.

-OSB malzemesi üstüne 50 cm aralıklarla 5 x 5 cm çıta montajı yapılıp aralarına taş yünü yerleştirilerek imalatı yapılmıştır. 5 x 5 cm çıtalar üstüne 2 x 10 cm boyutlarında talıtalar montaj edilmiştir. Su izolasyonu için kullanılan Isoline bu tahtalara vidalanmıştır.


2.Pencere ve Doğrama

-Orta kayıt bağlantılarında REHAU marka orta kayıt bağlantısı kullanılacaktır.

-Doğrama rengi “Antrasit Kaplama” olacaktır.

-Doğramaların duvarla birleştiği yerlerde dış cephe silikonu kullanılacaktır.

-Doğramalarda kullanılan contalar EPDM kauçuk esaslı REHAU markadır.

-Doğramalarda ısıcam konfor Argon gazlı ŞİŞE CAM patentli ısıcam kullanılacaktır.

-Doğrama profillerinin içerisinde TSE 822 standardına uygun daldırma galvanizden imal, teknik şartnamelere uygun Ölçü ve kalınlıkta destek sacı bulunmaktadır. Destek sacı 2 mm'dir.

-Pencere kol ve kapakları ithal Roto marka sekustik olacaktır.

-60-140 genış pervaz Antresit Kaplama renk adaptorlu olacaktır.

-Sistemde kullanılacak ispanyolet takımı ithal Roto marka olacaktır.


Zeytindalı Konakları’nın kat planları nasıldır?


İnnsa Tower İnşaat


İnnsa Tower İnşaat


İnnsa Tower İnşaat


İnnsa Tower İnşaatİnnsa Tower İnşaat’ın iletişim bilgileri nedir?


Adres: Kilyos Cd. Kuzey Konakları Otobüs Durağı Yanı Zeytindalı Konakları Zekeriyaköy - İstanbul

Tel: 90 212 202 78 48 Fax: 90 212 202 78 49 GSM: 90 530 498 28 09 GSM: 90 532 425 43 43

E-Posta: info@innsatower.com

Adres: Büyükdere Cd. Üçyol Mevkii Sheraton Otel No:233 Maslak - İstanbul

Tel: 90 212 286 26 29 Fax: 90 212 286 26 21

E-Posta: sheraton@ozartas.com