Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İnşaat sektörü Avrupa'da ikinci kez görücüye çıkacak!

İnşaat sektörünün önde gelen firmalarını Avrupalı Türkler'le ekim ayında Almanya'nın Berlin ve Köln şehrinde bir buluşturan Sabah, şimdi rotasını Almanya'nın 6. büyük şehri Stuttgart'a çevirdi.


Gayrimenkul sektörünün nabzını tutmaya devam eden Sabah, inşaat sektörünün önde gelen firmalarını Avrupalı Türkler'le Ekim ayında Almanya'nın Berlin ve Köln şehrinde bir buluşturmuştu. Sabah, şimdi rotasını Almanya'nın 6. büyük şehri Stuttgart'a çevirdi.


1-2 Aralık tarihlerinde Steigenberger Graf Zeppelin otelde gerçekleşecek buluşmaya Türkiye'nin en önemli inşaat firmaları katılacak. Sınırlı sayıda konutun yatırımcıya tanıtıldığı organizasyonların bir sonraki durağı ise 8-9 Aralık'ta Hollanda'nın Rotterdam şehri olacak. 


Sabah'tan Seda Tabak'ın haberine göre, Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği organizasyonlar iki şehirle sınırlı kalmayacak. Sonraki buluşma ise 15-16 Aralık tarihlerinde ise Almanya'nın ticaret ve finans şehri olan Frankfurt'ta yapılacak. 


Türkiye'de eylül ayında başlatılan tarihi fırsat kampanyası Sabah'ın Avrupa emlak buluşmalarına damga vurmuştu. 20-21 Ekim'de yapılan Berlin buluşmasına yoğun ilgi gösteren Avrupalı Türkler, 27-28 Ekim'de gerçekleştirilen Köln organizasyonuna da yüksek katılım göstermişti. Firmalar toplamda 200 milyon liralık satış yapmıştı.