Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İntaş AŞ - Fehmi Yılmaz Şirketler Grubu

1968 yılından beri inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir şirket. Kurucu Fehmi Yılmaz ise bu sektöre 1963 yılında girdi.İntaş AŞ - Fehmi Yılmaz Şirketler Grubu


İntaş, Türkiye'nin ilk Sosyal Sigortalar Kurumu ile ilişkili sosyal konutlarını üreten firma. En önemli ünvanı, bu...


İstanbul Anadolu yakasında, Kızıltoprak, Kozyatağı, Sahrayıcedid ve Çamlıca gibi semtlerde (Mesela Çamlıca Konakları - tıklayın) hala İntaş adıyla anılan lüks ve sosyal konut projeleri yaptılar.


Şehir merkezindeki konut projelerinin yanı sıra Bodrum, Marmara Ereğlisi, İzmit Körfez ve Sapanca'da da sahil siteleri inşa ettiler.


Konut sektörü dışında, uzun bir süre de devlet taahüt işleri yaptılar. Mesela: Türkiye'nin en büyük askeri uçak hangarını, Cengiz Topel Havaalanı'nda inşa ettiler.


Gündemdeki son projeleri: Taşdelen bölgesinde yaptıkları Sarıevler. http://www.sarievler.com/ 720 konutluk Sarı Evler'de 2010 yılında satışa çıktılar.


Sarı Evler'in yükseldiği arazi, aslında Fethi Yılmaz'ın ailesine ait bir çiftlikti. 


O sıralarda başka arazilerde konut üretmeye yoğunlaşan şirketin, Sarıgazi'deki bu çiftlikte yatırım yapma kararını nasıl aldıklarını, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fethi Yılmaz şöyle anlattı:


- Biz ağırlıklı olarak şehir içinde inşaat yaparız. Çamlıca Konakları'nın arazisi bize aitti. Hep merkezi lokasyonlan tercih ettik. Sarıgazi gelişmeye başlayınca arazimizle ilgili teklifler geldi. Teklifler çoğalınca anladık ki burası değerlenmiş. Proje yapılacak düzeye gelmiş. Biz de işi kimseye bırakmadık. Kendimiz yaptık.
Şirket yönetimi şu kişilerden oluşmaktadır:


Fehmi YILMAZ Yönetim Kurulu Başkanı

Fethi YILMAZ Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Aziz YILMAZ Yönetim Kurulu Üyesi

Cihat YILMAZ Yönetim Kurulu Üyesi

Ali Nihat YILMAZ Yönetim Kurulu Üyesi

Mümtaz YILMAZ Yönetim Kurulu Üyesi


Şirket merkezi şu adrestedir: 

İbrahimağa Mah. Zaviyeyokuşu Sok. Murtazaoğlu İş Merkezi No:14/4 Kadıköy / İstanbul


Web sitesi: http://www.intasas.com