Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İrfan Püsküllü kimdir?

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü kimdir? İrfan Püsküllü, ne zamandan beri belediye başkanı olarak hizmet veriyor?


İrfan Püsküllü, 1966 yılında Hendek’in Yeşilyurt mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Hendek Kurtköy İlköğretim Okulunda tamamlayan İrfan Püsküllü sırasıyla Soğuksu Ortaokulu ve Adapazarı Ticaret lisesinden mezun oldu.1988 yılında ticaret hayatına giren Püsküllü genç yaşlarından beri gönül verdiği siyasete de bu yıllarda adımını attı.1991 yılında Kurtköy muhtarlığı yapan Püsküllü, 1999 yılında Fazilet Partisinden Yeşilyurt Beldesi Belediye Başkan adayı oldu. 


Azminden bir şey kaybetmeyen İrfan Püsküllü, 2004 yılında AK parti bayrağı ile girdiği seçimlerde Yeşilyurt Beldesi Belediye Başkanı oldu.2009 yılına kadar Yeşilyurt Belde Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Püsküllü, yasa gereği beldelerin mahalle statüsüne getirilmesi sebebiyle görevinden ayrıldı.


2009- 2014 yılları arasında MÜSİAD başkan yardımcılığı yapan Püsküllü,2013- 2015 yılları arasında Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyeliğinde bulundu. Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, halen Anadolu Üniversitesi işletme fakültesi öğrencisi olup evli ve beş çocuk babasıdır.