Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İstanbul'da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler bu haberi okumadan geçmeyin!

İstanbul'da ulaşım zorluğu nedeniyle raylı sistemlerinin çoğunluklu olduğu bölgelerde ev ve kira fiyatları bir hayli arttı. Bu bölgelerde yatırım yapan vatandaşlar kira konusunda kazançlı oluyor. 


İstanbul’un trafik çilesi son bulmuyor. Koronavirüs nedeniyle işe gidiş geliş saatleri düzenlense de, evden çalışan sayısı artsa da, özel araçların kullanımı da eşit oranda çoğaldı.Dolayısıyla günün her saati yollar tıkalı olabiliyor. İşten eve, evden işe gitmek saatler alıyor. Bu da konut seçimlerine yansıyor. İstanbul’da raylı sistemlere yakınlık evlerin değerini artırıyor. Milliyet'te yer alan habere göre; İstanbul’da metro hattı, Marmaray, metrobüs, Avrasya tüneli, füniküler ve tramvaylar uzak ilçelere ulaşımı kolaylaştırdığı gibi çok trafiğin olduğu merkezi yerlerde de hız kazandırıyor. 2021 yılında tamamlanması beklenen yeni metro hatları ise şu şekilde: 

İstanbul

Sabiha Gökçen Havalimanı - Tavşantepe Metro Hattı, Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı, Ataköy - Basın Ekspres - İkitelli Metro Hattı, Gayrettepe - Kemerburgaz - İstanbul Havalimanı Metro Hattı, Başakşehir - Kayaşehir Metro Hattı. Beylikdüzü-Pendik arasında 72 kilometre uzunluğundaki yeni metro hattı HIZRAY ise İstanbul’un iki ucunu birbirine 1 saatte bağlamayı hedefliyor. 

İlerleyen zamanlarda tamamlanacak olan ancak şimdiden ihale aşamasında olan ya da start verilen hatlar ise şu şekilde Beylikdüzü-Esenyurt-Sefaköy-İncirli metro hattı, Rumeli Hisarı-Aşiyan füniküler hattı, İTÜ-İstinye ve Altunizade-Beylerbeyi arasında füniküler hattı…

İstanbul

Gayrimenkul yatırımı yapmayı hedefleyen özellikle proje aşamasında olup, ilerleyen yıllarda ulaşım açısından rahatlayacak olan merkezlere yöneliyorlar. İstanbul’un eskiden merkeze çok uzak sayılan ilçelerindeki konutlar, ulaşım ağlarının gelişmesiyle birlikte merkezi semtlere yaklaşan fiyatlara alıcı veya kiracı bulabiliyor.


Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı