Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İşte 3. havalimanı'nın son hali!

İnşaatı devam eden 3. havalimanı havadan görüntülendi. İşte 3. havalimanı'nın son hali..


İGA Havalimanları İnşaatı CEO'su Yusuf Akçayoğlu, inşaatı yüzde 80'in üzerinde tamamlanan havalimanında çalışan sayısının 36 bine ulaştığını söyledi.


Posta gazetesinde yer alan habere göre, İGA Havalimanları İnşaatı CEO'su Yusuf Akçayoğlu konuyla ilgili olarak, "Projede ocak ayı sonu itibarıyla yüzde 80'lik bir ilerleme sağlamış bulunuyoruz. Şubat ayı yeni bittiği için hesaplamalar devam ediyor ancak şu an tam bir rakam veremesek de yüzde 80'in üzerine çıkmış olduk. İlk fazın A'sında iki pist, bir terminali açacağız. Hava trafik kontrol binası, otoparkı olmak üzere diğer destek binaları da bitirmiş olacağız. Hava tarafında enerji konusunda çok daha hızlanmamız gerekiyor. Buna biraz daha ağırlık vermiş vaziyetteyiz. 1. pistin ışıklandırmasını bitirdik. Bazı sistemleri test etmek açısından çok önemliydi. Diğer pist ile taksi yolları ve apron hazır oldukça aydınlatma testlerini bitireceğiz. Pier 1 terminali de hemen hemen bitirdik. Terminalin bütün kısımlarını adım adım bitirerek, 29 Ekim'e operasyona hazır hale getirmek en büyük hedefimiz" dedi. 


Yusuf Akçayoğlu, 4 bini beyaz yaka olmak üzere çalışan sayısının 36 bine ulaştığını belirterek, " Bugüne kadar çalışan sayısında geldiğimiz en yüksek rakam bu. Alt yüklenicilerle birlikte projede hızı artırmaya çalışıyoruz. İnşallah baharla birlikte daha da hızlanacağız ve dediğimiz tarihe (29 Ekim) yetiştireceğiz" dedi.


İnşaatı devam eden 3. havalimanı havadan görüntülendi.  İşte 3. havalimanı'nın son hali;


İşte 3. havalimanı


İşte 3. havalimanı


İşte 3. havalimanı


İşte 3. havalimanı


İşte 3. havalimanı


İşte 3. havalimanı