Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İşte deniz manzaralı 7 konut projesi!

İstanbul’da, deniz gören projeler hem manzarasıyla, hem de getirisiyle kazandırıyor. İşte deniz manzaralı 7 konut projesi..


Dünyada denizle anılan şehirlerin gözdelerinden İstanbul’da, deniz gören projeler hem manzarasıyla, hem de getirisiyle kazandırıyor. Bu anlamda gerek proje geliştiriciler, gerekse ev sahibi olmak isteyenlerin tercihi de orta gelirliden itibaren pek çok keseye göre olan ‘deniz manzaralı’ projeler oluyor. Yapılan araştırmalar, deniz gören projelerin yüzde 30 ila 50 arasında daha fazla kazandırdığını ortaya koyarken, satışlar da daha hızlı gerçekleşiyor. 


Deniz gören projeler İstanbul’un Avrupa yakasında Zeytinburnu, Bakırköy, Ataköy, Beşiktaş bandında kendini gösterirken, Anadolu yakasında Kartal’dan Çamlıca’ya Maltepe’ye kadar uzanıyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla özellikle deniz hattında eski yapıların yerini yenileri alırken, sahil hatları da yeniden düzenleniyor. 


Ulaşım avantajı


İstanbul’da deniz gören projelerin bir diğer öne çıkan noktası ise ulaşım seçeneklerine olan katkısı. İnsanların hem denizle bağı güçlenirken, hem de bu projeler aynı zamanda yeni ulaşım imkanları da oluşturuyor. Denizle buluşan projelerin birçoğu deniz yoluyla ulaşım seçeneklerini de bünyesinde barındırıyor. Projeler, geniş deniz manzarasına karşın ise satış fiyatlarında orta, orta-üst ve lüks olmak üzere pek çok gelir grubuna hitap eder şekilde konumlandırılıyor.


Yabancı ilgisi artıyor


Deniz manzarası, yabancı konut alıcısının da tercih sebebi olarak ön plana çıkıyor. Özellikle İstanbul’da konut alımında ilk sıralarda yer alan Ortadoğu bölgesinden yatırımcılar, projelerin deniz bağlantısına önem veriyor. Şehrin merkezinde ve deniz manzarasına hakim olan projelerden alım yapan yabancı yatırımcılar, yine bu bölgelerde yükselen projelerle çeşitli alanlarda iş ortaklığı yapma yoluna da gidiyor. İstanbul’un çeşitli noktalarındaki deniz gören projelerden bazıları ise şöyle:1- Exen İstanbul

www.exenistanbul.com.tr/


Üç köprüyü de görüyor 

Sur Yapı tarafından Çamlıca'da hayata geçirilen Exen İstanbul projesinden pek çok konut seçeneğinin satışı tamamlanırken, deniz gören projede son daireler ise 700 bin lirayı aşan fiyatlarla alıcı buluyor. Aynı zamanda Exen İstanbul, İstanbul'un üç köprüsünü görme özelliğine de sahip. Yine şirketin Axis İstanbul projesinin ofisleri de deniz görürken, ön talep aşamasında olan Koşuyolu ve Maltepe projeleri de denizle 

buluşacak. 


2- Evora İstanbul

www.evoraistanbul.com/


Tuzla'da şehir kurdu

Evora İstanbul prjojesinde toplam 4 bin 979 daireden neredeyse tamamını satan ve pek çoğunu teslim eden Teknik Yapı, projesiyle Tuzla'da şehir içinde şehir kurduç 15 bin kişinin yaşacağı projede, firmanın düzenlediği '100 ay 0 faiz' kampanyası da devam ediyor. Kampanya ile 2 bin 180 liradan başlayan taksitlerle projeden ev sahibi olmak mümkün. 


3- SeaPearl Ataköy

www.seapearlatakoy.com/


Ataköy'de denizle iç içe

Yaklaşık 2 milyar 700 milyon dolar yatırım değeriyle Kuzu Grup tarafından hayata geçirilen SeaPearl Ataköy toplamda 1401 konut içeriyor. 1. etap projede metrekare birim fiyatları ortalama 8 bin dolardan başlıyor. 20 katlı 4 blokta 631 üniteden meydana gelen ilk etapta alanları 88 ila 398 metrekare arasında değişen 1+1'den 4,5+1'e kadar farklılık gösteren konut tipleri yer alıyor. 


4- Nidapark Küçükyalı 

www.nidaparkkucukyali.com


Anadolu Yakasının en iyisi Nidapark 

Karma kullanımlı bir proje olarak Tahincioğlu tarafından Küçükyalı'da yükselecek Nidapark Küçükyalı projesi de Anadolu yakasının en yeni projelerinden. Geliştirme sürecinde olan projede, ticaret-konut alanları ile birlikte okul, meydan ve park alanlarından oluşuyor. 1+1'den 4+1'e kadar değişen metrekare alanlarıyla konut ve ofislerin yer aldığı projenin Nidapark Küçükyalı Kınalı, Nidapark Küçükyalı Sedef ve Nidapark Küçükyalı Burgaz etaplarından 625 konutu, 168 ofisi Emlak Konut GYO kampanyasıyla ön satışta. 


5- İstMarina

www.istmarina.com.tr/


Projelerin hepsi suya bakıyor

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Dragos Royal Towers, Royal Çenter, Dalga, Burgu, Tango, Vazo, Adam Kuleler'in birbiri ardına denizle bütünleşen projeleri olduğunu vurguladı. İstMarina projesi ise, 'dünyanın en iyi karma yaşam konsepti' ödülü de olan denizle iç içe bir proje iken yine yeni Teras Kule projesi de denizle buluşuyor. Yılmaz, "Projelerimizde tüm daireler hangi katta olursa olsun hepsi bir şekilde 'su'ya bakıyor. 'Su'yun rahatlatan etkisini yaşam alanlarına taşıyarak fonksiyonel hale getiriyoruz; şehrin gürültüsünü suya saklıyoruz" dedi.6- Büyükyalı İstanbul

www.buyukyali.com


Kazlıçeşme'de ulaşım ağında

Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve İnşaat'ın, İstanbul Kazlıçeşme'de Emlak Konut GYO işbirliğiyle hayata geçirdiği 'Büyükyalı İstanbul' projesi denizle ulaşımı da buluşturan projelerden. Projede metrekare fiyatı 13 bin liradan başlıyor. Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, projenin denizle ilşkisiyle ilgili olarak, "Deniz kültürü konut projelerine gerçek anlamda entegre edildiğinde eşsiz değerler yaratabileceğine inanıyoruz. İstanbul gibi trafik sorunu olan bir şehirde deniz ulaşımını kullanabiliyorsanız bu gerçekten hayatınızı kolaylaştırır. Ayrıca sahil bandını yürüyüşten bisiklete, sosyal olanaklarla geliştiriyoruz" dedi. 


7- Manzara Adalar 

www.manzaraadalar.com.tr/


Kişiye özel ödeme planı

Kartal'da İş GYO Manzara Adalar projesiyle öne çıkıyor. 975 adet konut bulunan proje, 2018 yılından itibaren teslim maratonuna başlayacak. Projede fiyatlar 405 bin liradan başlarken, 1+0'dan 5+1'e kadar değişen farklı konut seçeneklerini barındırıyor. Proje, kişiye özel ödeme seçenekleri de sunuyor. Milliyet