Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İşte Kartal konut projeleri!

Gerçek bir kentsel dönüşümün nasıl olmasını gösteren Kartal'da metrekare fiyatları her geçen yıl biraz daha artıyor. İşte Kartal konut projeleri!


Osmangazi Köprüsü'nün açılması,  Marmaray, metro, deniz otobüsü gibi ulaşım merkezlerinin tam merkezinde olmasıyla yatırımcıların yeni gözdesi haline gelen Kartal, amortisman süresinin 18 yıl olmasıyla da konut alıcısının yüzünü güldürdü. 


Kadıköy'deki parselden kentsel dönüşümün aksine ada bazlı kentsel dönüşümle, gerçek bir kentsel dönüşümün nasıl olmasını gösteren Kartal'da metrekare fiyatları her geçen yıl biraz daha artıyor. 2010 yılında metrekaresi 2 bin TL olan konut fiyatları 10 bin TL'ye dayandı. 


İşte o projelerden bazıları... 


Kartal, konut alanların yüzünü güldürüyor


STCA Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Aslandağ, "2016 Mayıs ayında lansmanını gerçekleştirdiğimiz Kartallife-Atalar projemize başlarken, konut sahipleriyle ilk görüştüğümüz zaman oturdukları evlerin değeri 150 bin TL idi. Projeye başladığımızda daire fiyatları 250 bin TL'ye çıktı. Yıl sonunda ise tüm dairelerin değeri ortalama 750-800 bin TL olmuş olacak. Kartal'da 2010 yılında metrekaresi 2 bin TL olan rakamlar, şu anda en düşük 4 bin TL'den başlıyor ve metrekare fiyatları 6-7 bin TL'ye kadar çıkıyor. Öyle ki sahil hattındaki bazı büyük projelerde metrekare fiyatları 12 bin TL'ye kadar çıkıyor. Bu yüzden Kartal, oturmanın dışında yatırım için konut alan kişilerin de yüzünü güldürüyor" dedi. 


Tel: 0 216 540 59 00

Web: http://www.kartallife.com.tr


1- Çukurova Balkon hem yatırımlık hem oturmalık


Çukurova Gayrimenkul’un Kartal’da konumlanan projesi Çukurova Balkon projesi hem oturum hem de yatırım amaçlı konut sahibi olmak isteyenlere hitap ediyor. 


Eylül ayında teslim edilmesi planlanan Kartal Çukurova Balkon projesi  1+1’den 4+1’e kadar toplam 261 konuttan meydana geliyor. 


19 ve 20 katlı iki blok şeklinde dizayn edilen Çukurova Balkon'da dairelerin çeşitlerine ve büyüklüklerine göre fiyatlar 386 bin ila 1 milyon 400 bin TL arasında değişiyor. 


Proje Kartal Metrosu’na ve yeni açılacak İKEA’ya 600 metre, Kartal Adliye Sarayı’na ve Maltepe Park AVM’ye 1,5 kilometre, Aydos Ormanı yürüyüş parkuruna 2 dakika mesafede yer alıyor. 


Tel: 444 8 259

Web: www.cukurovabalkon.com


2-Arma Menta yüzde 30 prim yaptı 


İnşaat'ın "Yatırımın Arması"adıyla ve yatırımcısına yüksek kazanç vaadi ile yola çıktığı dört yeni projeden ilki olan Arma Menta projesinin inşası 2017 Mayıs ayında başladı ve projenin 2019 Haziran ayında tamamlanması planlanıyor. Toplamda 60 milyon TL'lik bir yatırımla hayata geçirilen projede daire fiyatları 390-710 bin TL arasında değişiyor. 


1990'lı yılların başına kadar önemli bir sanayi havzası konumunda olan Kartal bölgesi, sanayinin ağırlığı olarak Gebze'ye taşınmasıyla konut yatırımcılarının yeni cazibe merkezi haline geldi. Sanayi yapılaşmalarının bölgeden çekilmesi, Osmangazi Köprüsü'nün açılması, Marmaray, metro, deniz otobüsü gibi ulaşım merkezlerinin tam merkezinde dışında yatırım için konut alan kişilerin de yüzünü güldürüyor" dedi. 


Tel: 0216 671 00 75

Web: http://armamenta.com.tr/


3-Royal Group Kartal'ın silüetini değiştiriyor 


RoyalGroup/RoyalGarderY projesiyle Anadolu Yakası'nın yeni cazibe merkezi Kartal'da yükseliyor. 180 milyon TL yatırımla hayata geçirilen proje, 22 ve 30 kattan oluşan iki farklı blok halinde Kartal'ın silüetinde özel bir yer alıyor.  13 bin 500 metrekare arsa üzerinde konumlanan projenin, en dikkat çekici yanı ise %80'inin yeşil alandan oluşması. Anadolu yakasındaki inşaat projeleri içerisinde en fazla yeşil alana sahip olan RoyalGarden, 2.000 metrekareye yakın oturma alanı, içine motorlu araç alınmayan 11.500 m2 net peyzaj alanı ve 400 dairesiyle,"İstanbul'un en yeşil rezidansı"iddiasını da kanıtlamış oluyor. Projede büyüklüğü 79 metrekare ile 367 metrekare arasında değişen 1 +1 'den 5+1 'e farklı tiplerde rezidans daireler bulunuyor.


Tel: 444 5 795

Web: www.royalgardenkartal.com


4-AND Pastel seneye teslim


Anadolu Grubu'nun köklü geçmişinden aldığı güçle projeler geliştiren AND Gayrimenkul, İstanbulda genç, eğitimli ve beyaz yakalı nüfusun en çok tercih ettiği lokasyonlardan biri olan Kartal'daki AND Pastel projesini Haziran 2018'de teslim edecek. AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, "Yaptığımız araştırmalar ve gözlemlerimiz bugün en çok satışı 4-5 sene öncesine kadar Kartal'ı bariyer olarak gören Kadıköy, Üsküdar, Ataşehir, Ümraniye sakinlerine yaptığımızı ortaya çıkardı. Diğer yandan,İstanbul'da konut satın alma nedeni oturum olanların oranı yüzde 64 iken, Kartal'da bu oranın yüzde 73'lere kadar çıktığını gördük. Bunun nedenlerin de biri de iş merkezlerinin Anadolu yakasına taşınması. Buradan hareketle AND Pasteldeki keyifli yaşama dahil olmak isteyen ama ödeme sıkıntısı nedeniyle bu kararını erteleyenler için yeni bir kampanya düzenledik.'Buyurun gelin, ev almayı ertelemeyin, taksitlerinizi erteleyin. Kredi ödemelerine evinize taşındıktan sonra kira öder gibi başlayın'diyoruz"dedi. 


Tel: 0850 393 40 00

Web: http://andpastel.com


5-Teknik Yapı'dan Kartal'a Deluxia Park Projesi


Teknik Yapı, Kartal'da Deluxia Park ile kentsel dönüşüm çalışmalarına devam ediyor. 3 boktan oluşan Deluxia Park projesi 364 konut ve 34 ticari üniteden meydana geliyor. Rezidansların satışa çıktığı projede Deluxia Park Business daha sonra satışa çıkacak. Projede daire fiyatları 399 bin TL'den başlıyor. Deluxia Park Evleri'nde lansmana özel yüzde 5 indirimin yanı sıra peşin ve kredili alımlarda artı yüzde 10 indirim yapılıyor. 


Tel: 444 1008

Web: http://www.deluxiapark.com/


Yenibirlik