Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İşte Ömer Faruk Kavurmacı'nın ifadesi!

TUSKON davasında ilk 5 gün ifadesi alınmayan Ömer Faruk Kavurmacı ifade verdi. Kavurmacı ifadesinde suçlamaları kabul etmediğini söyledi. İşte Ömer Faruk Kavurmacı'nın savunması!


TUSKON davasında ilk 5 gün ifadesi alınmayan Ömer Faruk Kavurmacı ifade verdi. Kavurmacı ifadesinde suçlamaları kabul etmediğini söyledi.


Hürriyet Gazetesi muhabirlerinden Eyüp Sertbest'in haberine göre Kavurmacı'ya yalnız 5 dakikalık söz hakkı verildi. Kavurmacı, örgüt üyesi olmadığını, şirketleri üzerindeki tedbirin kaldırılmasını ve tahliyesini şu şekilde talep etti;

 

İşte Ömer Faruk Kavurmacı'nın ifadesi


"Suçlamaları kabul etmiyorum. Örgüte üye değilim. Propagandasını yapmadım. TUSKON’un kurucularından değilim. TUSKON Genel Kurulu’ndaki ihanet konuşmasının ardından alkışlamadım ve ayağa kalkmayıp protesto ettim. Protesto için yönetimden de ilk ben istifa ettim. 2014 yılı Haziran ayında çocuklarımın kayıtlarını Fatih Koleji’nden aldım. Cumhurbaşkanı’nın çağrısı üzerine bunu yapmış olmam örgüte üye olmadığımı gösterir. Bank Asya’da hesabım yok, 1 dolarlık banknotum yok, ByLock kullanmadım. 17-25 Aralık sonrası çocuklarımı Fatih Koleji’nden aldım. Dijitürk aboneliğimi iptal ettirmedim. İş yerimizin bulunduğu E-5 Karayolu kenarındaki binanın 3600 metrekarelik cephesini seçimlerden önce AK Parti bayraklarıyla kaplattım. 15 Temmuz sonrası yurt dışına gitmedim. 4200 çalışanı olan, yurt dışı ve içinde 500 parekende mağazası bulunan bir şirketin ortağıyım. Şahsım ve ailem adına çekilmez bir hal alan tedbir ve kayyum kararlarının kaldırılmasını talep ediyorum."