Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İstinye Park AVM satılacak mı?

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'in eğlence ve yeme içme sektörünün de dahil olduğu bazı varlıklarının satışı için yatırımcılarla görüştüğü iddia edildi.


Yeni Şafak gazetesinde yer alan habere göre, Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'in eğlence ve yeme içme sektörünün de dahil olduğu bazı varlıklarının satışı için yatırımcılarla görüştüğü iddia edildi. 


Satılacak varlıklar arasında İstinye Park'ın da bulunduğu, satışın İstinye Park için yaklaşık 1 milyar dolarlık toplam değer üzerinden yapılabileceği belirtildi.


Doğuş’un söz konusu alışveriş merkezinde payı yüzde 42 seviyesinde; kalan hisselerin sahibi ise Orjin Grubu. 


Şirkete yakın kaynakların verdiği bilgiye göre Doğuş Grubu'nun önümüzdeki bir ay içinde iki ya da üç varlık satışı açıklayabileceği ifade edildi.


ŞAHENK'İN HEDEFİ BORÇLARI AZALTMAK


Kaynaklar, söz konusu anlaşmaların Doğuş Restaurant Entertainment and Management’tın (D.ream) hisselerinin bir kısmının veya D.ream bünyesindeki bazı operasyonların satışını da içerdiğini söyledi. Aynı kaynaklar, bu adımla Şahenk’in hedefinin Doguş Holding A.Ş.’de portföy optimizasyonu ve borçların azaltılması olduğunu belirtti.