Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İTO kilit

ABD'li Ingersoll Rand Security Technologies (Güvenlik Teknolojileri), 2001 yılında satın aldı.İTO kilit1954 yılında kuruldu. Düzce’de bulunan fabrikasında kapı hırdavatı, silindirler, asma kilitler, master anahtar sistemleri, kapı hidrolikleri ve panik çıkış kilitleri üretmektedir.


Dünya genelinde 30'dan fazla markanın sahibi olan ABD'li Ingersoll Rand Security Technologies (Güvenlik Teknolojileri), 2001 yılında Düzce'deki ITO fabrikasını, 2005 yılında da İTO markasını satın almıştır.


Ingersoll Rand, zengin ürün portföyü ile Güvenlik Teknolojileri Sektörünün pazar lideri markalarını bünyesinde bulundurmaktadır. Hastane kilitleri,otel tipi kilitler,elektronik kilitler, elektromanyetik kilitler, panik çıkış kilitleri, kapı hidrolikleri, rozetli paslanmaz çelik ve antibakteriyel kapı kolları, çekme kolları, menteşeler, yer tipi ve duvar tipi stoperler gibi kapı aksesuarları ve biyometrik giriş kontrol sistemleri gibi ürünleri ürün gamına eklemiştir. 


Türkiye pazarında bu ürünler  Briton, Cisa, Glynn-Johnson, Ives, LCN, Locknetics, Normbau, Schlage ve Von Duprin  gibi bilinen markalarla pazara sunulmaktadır.


Düzce’de bulunan fabrika, Ingersoll Rand tarafından 2006 yılı başında “Mükemmel Üretim Merkezi” olarak seçilmiştir. 


İTO Kilit ürünleri Orta Doğu, Avrupa ve Balkanlar’daki birçok ülkeye ihraç edilmekte ve Türkiye’de çok önemli dağıtım kanallarında satılmaktadır.


Türkiye’deki satış yapısı; ülke çapına yayılmış bayi ağı, İstanbul, İç Anadolu, Akdeniz, Konya, İzmir, Doğu Anadolu ve Karadeniz ve Gaziantep bölgeleri ve bu bölgeler bazında yapılandırılmış bir satış ekibinden oluşmaktadır.


Ingersoll Rand'ın dünya genelinde 100'den fazla fabrikası ve 60 bin civarında çalışanı vardır.


Ingersoll Rand, ABD'nin ilk 500 şirketi sıralamasında ilk 200 arasında yer alır. Cirosu 2,5 milyar dolar civarındadır.