Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İttifak İnşaat

Sağlık Kent projesini Esenyurt’ta, Real İstanbul Exclusive projesini de Merter’de hayata geçiren firmadır. İttifak İnşaat, 1996’da Ankara’da kurulup, İstanbul’a taşınmıştır.
İttifak İnşaat’ın tarihçesi nedir?1996 yılında Ankara’da kurulup daha sonra İstanbul’a taşınan firma, şirketleşme öncesi var olan otuz yıllık inşaat deneyimine sahiptir. 


İttifak İnşaat, KİPTAŞ ve TOKİ’ ye ait projelerde binlerce sosyal konut yapmış ve günümüzde kendi markasıyla konut üretimine devam etmektedir.İttifak İnşaat’ın devam eden projeleri hangileri, detayları ve fiyat bilgileri neler?Sağlık Kent: Sağlık Kent Evleri Esenyurt'ta  İttifak İnşaat imzası ile hayata geçirildi. Toplamda 577 adet konuttan meydana gelen Esenyurt Sağlık Kent Esenyurt Sağlık Kent projesinde 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon tipinde daireler yer alıyor. Projedeki dairelerin alanları 79 metrekare ile 118 metrekare arasında değişim gösteriyor. 

11 katlı 3 blok olarak tasarlanan Esenyurt Sağlık Kent’te Haziran 2013 itibariyle 79 metrekare 2 oda 1 salon daireler 120 bin TL'den, 98 metrekare 2 oda 1 salon daireler 150 bin TL'den, 118 metrekare 3 oda 1 salon daireler 160 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 


İttifak İnşaat
Sağlık Kent


Esenyurt Sağlık Kent ödemelerinde banka kredisi kullanılabiliyor. 


Telefon:  0212 852 28 29

Web Adresi: www.saglikkent.comReal İstanbul Exclusive: Proje, Merter Bölgesi içerisinde 15 katlı bloklar halinde yükseliyor. Türköz İnşaat, İttifak İnşaat ve Oliv Yapı'nın hayata geçirdiği Merter Real İstanbul Exclusive 417 konuttan meydana geliyor.  Merter Real İstanbul Exclusive projesi kapsamında toplam arsa alanı 41 bin metrekare olarak belirlendi. Merter Real İstanbul Exclusive satılık konutlar 2+1, 3+1 ve dubleks şeklinde tasarlandı. 


İttifak İnşaat
Real İstanbul ExclusiveMerter Real İstanbul Exclusive satılık daire fiyatları Haziran 2013 itibariyle 700 bin liradan başlıyor. 


Merter Real İstanbul Exclusive ödeme planı kapsamında banka kredisiyle vadelendirme yapılıyor. 


Telefon: 0212 416 90 40

Web Adresi: www.realistanbul.com.trİttifak İnşaat’ın tamamladığı projeleri hangileri? Ümraniye Park Office, Real İstanbul, Kiptaş Hadımköy Konutları, TOKİ Eskişehir Vadişehir, Esenyurt 3. Etap Konutları, Güven Evler, Toki Trabzon Zağnos Kentsel Dönüşüm Projesi, Doğa Evleri, İkitelli Başak Konutları 5. Etap 1. Kısım, İkitelli Başak Konutları 4. Etap 2. Kısım, İkitelli Başak Konutları 4. Etap 1. Kısım, Çamlık Altı Evleri 1, Çamlık Altı Evleri 2 ve Sarıyer Zekeriyaköy Konutları.İttifak İnşaat, hangi konularda haber oldu?Cezayir'in 'TOKİ'si İttifak İnşaat'ı seçti (Yeni Şafak Gazetesi, Şubat 2009)


Cezayir'deki TOKİ muadili kurumun 2 bin konutluk ihalesini, Realistanbul projesini ile gündeme gelen İttifak İnşaat kazandı.


Geçtiğimiz hafta Realistanbul projesinin temellerini atan İttifak İnşaat, bir yandan da yurtdışı projelere yönelmeye başladı. TOKİ ve KİPTAŞ'a yaklaşık 4 bine yakın konut yapan, şu anda da KİPTAŞ'la 550 konutluk, TOKİ'yle 1200 konutluk projeye devam eden İttifak İnşaat, 300 konutluk Realistanbul dışında, Vakko'nun arazisinde bir alışveriş merkezi projesi, Ümraniye'de de ofis-site projesi yürütüyor. Realistanbul'un satış ofisinde görüştüğümüz İttifak İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Kaya, küresel kriz nedeniyle oluşan talep daralması yüzünden yurtiçinde yeni projelere başlayamadıklarını ancak yurtdışı işlere ağırlık vermeye başladıklarını söyledi. Kuzey Afrika'da birkaç girişimlerinin olduğunu ve Cezayir'in TOKİ muadili devlet kurumunun işini aldıklarını bildiren Kaya, projeyi ortak almadan tek başlarına yapacaklarını kaydetti.


DEVAMI GELECEK


Sözleşme imzalamak için bugünlerde Cezayir'e gideceklerini belirten Kaya, "Onların da çok ciddi konut ihtiyacı varmış. Biz 2 bin konut ihalesi aldık ama devamında 12 bin konut aldık. Bunu da size verelim diyorlar ama biz önce bir görmek istiyoruz. Yurtdışına ilk kez çıkıyoruz. Daha önce Gürcistan'da bir proje almıştık. tamam gidiyoruz derken savaş patlak verdi" dedi.Realistanbul'la dönüşüm başlıyor (Sabah Gazetesi, Ocak 2009)


Zeytinburnu'nda 5 blokta 295 dairelik Realistanbul'da konutların metrekaresi 3 bin-3 bin 200 liradan satılacak..

Türköz İnşaat, İttifak İnşaat ve Oliv Yapı ortaklığı, Zeytinburnun'da hayata geçireceği Realistanbul projesinin temelini attı. Demirciler Sitesi Kooperatifi'nden kat karşılığı alınan 21 bin metrekarelik arsa üzerine yükselecek olan Realistanbul 5 blokta 295 konut ve 10 bin metrekarelik alışveriş merkezi ile ofis bloğundan oluşuyor. 1+1'den 5+1'e kadar 74 metrekare ile 323 metrekare arasında değişen 8 tip dairenin yer aldığı projede, dairelerin metrekaresi 3 bin - 3 bin 200 lira aralığından satılıyor. İttifak İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Saka, projedeki her blokta resepsiyon hizmeti, yer altı otoparkı, yüzme havuzu, açık ve kapalı çocuk oyun alanları, cep sineması, sauna, spa ile fin hamamı bulunduğunu belirtti. Saka, "Zeytinburnu'nun üçte ikilik kısmı yıkılıp yeniden yapılacak. Bununla ilgili çalışmalar yapılıyor. Zeytinburnu, Bakırköy, Güngören ve Bahçelievler'in tam ortasında yer alan Realistanbul, bölgede özel sektör tarafından gerçekleştirilen dönüşüm projesi özelliği taşıyor. Zeytinburnu'nda dönüşüm bizimle başlıyor" diye konuştuBakırköy Arazisi İttifak İnşaat'a Gitti (Milliyet Gazetesi, Ocak 2008)


Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF), el konulan Yurtbank'ın eski sahibi Ali Balkaner'in borcundan dolayı haciz koyduğu Bakırköy'deki 14 dönüm arazinin satışı için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) modeliyle açtığı ihaleye en yüksek teklifi İttifak İnşaat verdi. 


En yüksek teklif olan 33.8 milyon YTL, TMSF'nin alacağı en düşük gelir olacak. Konut projesinin tamamlanması sonrası satıştan elde edilecek gelirin yüzde 32'si TMSF'nin olacak. As Yapı'ya ait arazi 30 milyon YTL muhammen bedele satışa çıktı. İhalede Delta Proje İnşaat'la yarışan İttifak İnşaat ipi göğüsledi. Şartname gereği alıcı firma arazi üzerinde gerçekleştireceği konut inşaatlarının satışından elde edeceği gelirin yüzde 32'sini TMSF'ye verecek. Konutlar en fazla 1000 günde tamamlanacak. İttifak İnşaat iletişim bilgileri neler? Adres: Profilo İş Merkezi Cemal Sair Sok. No: 26/28 Kat: 1 Mecidiyeköy / İstanbul


Telefon: +90 0212 217 4754, +90 0212 217 4762


E-posta: info@ittifakinsaat.com.tr


Web Adresi: www.ittifakinsaat.com.tr
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016