Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İZKA İnşaat

İzmir Park Yaşam Mavişehir, Bursa Modern, Ayasofya Restorasyonu ve Sinpaş GYO’nun Ankara’daki İncek Life projesini hayata geçiren inşaat firmasıdır.
İZKA ne demek?İZKA İnşaat’ın açılımı firma tarafından şöyle açıklanıyor: İzmir Karşıyaka İnşaat… İZKA İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı, Yüksek Mimar Azat Yeşil’dir…İZKA ne zaman kuruldu? 1995 yılında inşaat sektöründe orta ve büyük ölçekli projelerin geliştirilmesi, ülkemize yeni inşaat teknolojilerinin getirilmesi ve teknolojideki son yenilikleri takip ederek inşaat sektörümüzün çağdaş düzeye ulaşmasına katkı sunmak amacıyla Ankara’da kurulmuş olan İzka İnşaat, kuruluşundan beri süregelen profesyonellik, yaratıcılık, dürüstlük ve pazarı geliştirme özellikleriyle istikrarlı bir büyüme göstererek inşaat dünyasında saygın bir yer edinmiştir.İZKA İnşaat hangi projeleri gerçekleştirdi? İstanbul Aqua City 2010 Projesi, Bursa Modern Lüks Konut ve İş Merkezi Projesi, İzmir Park Yaşam Mavişehir Projesi, Karşıyaka Belediyesi Hizmet Binası, Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Salonu, Ayasofya Restorasyon İşi, Karşıyaka Tüneli ve Metro İstasyonları İnşaatı, Yelken Park Evleri Özel Konut Projesi, Anıtkabir Sanat Galerisi ve Kule Yenileme İşi, İzmir 3. Kara Havacılık Alay Komutanlığı Hangar ve Apron İnşaatı, Yalova 2. Bölge Konut Projesi - 1152 Konut, Mersin Toroslar Konut Projesi - 612 Konut, Tokat Derebağ 3. Etap Konut Projesi - 296 Konut, Çanakkale Kepez Konut Projesi - 960 Konut, Üçkuyular 3. Etap Konut Projesi - 608 Konut, Çölgüzeli 2. Etap Konut Projesi - 456 Konut, Kayapınar Konut Projesi - 384 Konut, 200 Yataklı Erzincan Devlet Hastanesi İşi ve Dokuz Eylül Üniversitesi AR-GE Araştırma Binası Projesi.İZKA İnşaat hangi kalite standartları ile üretim yapıyor? Şirketin faaliyetleri ISO 9001-2000, ISO 14001 ve OHSAS 18001 Kalite Yönetim Sistemi standartlarına uygun olarak yürütülüyor.İZKA İnşaat ekibi hangi alanlarda uzman? İZKA İnşaat ekibinin uzmanlık alanları aşağıdaki gibidir;


AR-GE Amaçlı Hizmet Binaları ve Laboratuarları, Toplu Konut Ve Sosyal Tesis İnşaatları Alanları,  Altyapı İnşaatları ve Şebekeleri, Raylı Sistemler ( Metro - Hafif Raylı Sistem ), Alışveriş ve İş Merkezleri,  Rekreasyon Alanları (Şehir Parkı Yapımı), Hastane ve Sağlık Tesisleri, Askeri Tesisler, Havaalanı Tesisleri, Pist ve Apron İnşaatları, Eğitim Bina ve Kompleksleri, Turistik Tesisler, Spor ve Sosyal Tesisleri, Yol Yapımı, Çok katlı Otopark Yapımı ve Tarımsal Amaçlı Sulama İnşaatları. Firmanın devam eden projeleri hangileri? İncek Life / İncek / Ankara: Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş tarafından yaşama geçirilen İncek Life projesi Ankara'nın İncek bölgesinde konumlandırılıyor. İncek Life, projesi İzka İnşaat tarafından Sinpaş GYO'ya anahtar teslim usulü ile yapılmaktadır.


İncek Life Ankara projesinde 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon tipinde daireler bulunuyor. İncek Life satılık daire fiyatları kapsamında 1 oda 1 salon dairelerin satışları tamamlandı. 5 halinde yükselen İncek Life Evleri 548 adet daireden oluşuyor. İncek Life ödeme planı kapsamında daire bedelinin yüzde 20'lik kısmı peşinat olarak veriliyor, geriye kalan tutar ise banka kredisi kullanılarak ödeniyor.


İZKA İnşaat
İncek Lifeİncek Life satılık daire fiyatları Haziran 2013 itibariyle şöyle;


2+1 daireler 439 bin 877 TL'den,


3+1 daireler 550 bin 196 TL'den,


4+1 daireler 805 bin 424 TL'den başlıyor.


İncek Life ne zaman teslim sorusunun yanıtı Ağustos ayı 2014 yılı olarak belirtiliyor. Projede ayrıca çocuk oyun alanları, tenis kortu, basketbol sahası, kapalı otopark , yüzme havuzu , fitness center ve sauna gibi sosyal imkanlarda sunuluyor. 


Telefon: 444 1 440


Web Adresi: www.inceklife.com


Rekleasyon ve Çevre Düzenleme İşi / Merkez / Eskişehir: 


Başlangıç Tarihi: 18.07.2011


Bitiş Tarihi: 15.08.2013


İşveren: Eskişehir Büyükşehir BelediyesiİZKA İnşaat tarafından tamamlanan projeler hangileri? Konut: Mavişehir Beyaz Nokta /Karşıyaka/İzmir, Park Yaşam Mavişehir /Mavişehir/İzmir, Aqua City 2010 Projesi /Sancaktepe/İstanbul, Sinpaş GYO Aqua City 2010 Konut Projesi, Bursa Modern Projesi /Demirtaş/Bursa, Sinpaş GYO, Bursa Modern Konut ve Sosyal Donatı Projesi (11 Parsel), 612 Adet Konut Projesi /Toroslar/Mersin, 1152 Adet Konut Projesi /Merkez/Yalova, 960 Adet Konut Projesi /Kepez/Çanakkale ve 618 Adet Konut /Üçkuyular/Diyarbakır.


Üst Yapı: Gaziantep Devlet Hastanesi /İslahiye/Gaziantep ve Gaziantep İslahiye 100 Yataklı Devlet Hastanesi İnşaatı


Residence: Yelken Park Evleri /Bayraklı/İzmir

Yelken Park Evleri projesi konum olarak İzmir'in Bayraklı ilçesine bağlı Karşıyaka - Örnekköy postacılar ve otoban yolu arasındadır.


Üst Yapı: Dokuz Eylül Ar-Ge Binası /Balçova/İzmir, Dokuz Eylül Üniversitesi Ar-Ge Binası Projesi, Karşıyaka Belediyesi İnşaatı /Karşıyaka/İzmir, Karşıyaka Belediyesi  Hizmet Binası İnşaatı, Opera ve Tiyatro Salonu İnşaatı /Karşıyaka/İzmir, Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Salonu İnşaatı, Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi /Çankaya/İzmir, Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi Yapım işi, Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Hastanesi /Karşıyaka/İzmir, Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Hastanesi, TUBİTAK - UEKAE Hizmet Binası /Gebze/Kocaeli, TUBİTAK - UEKAE Gebze Hizmet Binası İnşaatı, Mersin Toroslar 612 adet konut, İlköğretim okulu, Cami, Ticaret Merkezi, Sağlık Ocağı, Genel Alt Yapı ve Çevre Düzenleme işi, Ayasofya Müzesi Resterasyonu /Merkez/İstanbul,  İstanbul Ayasofya Türbeleri Onarımı ve Restorasyonu, Anıtkabir Sanat Galerisi /Tandoğan/Ankara, Anıtkabir Sanat Galerisi Yapımı ve 5 Adet Kule Restorasyonu, Apron İnşaatı /Gaziemir/İzmir ve Gaziemir Havacılık Alay Komutanlığı Apron İnşaatı. İZKA İnşaat’ın Life Port Aya Yorgi projesinin detayları neler? Aya Yorgi Plajı'na 1 kilometre mesafede yaşama geçirilen Life Port Aya Yorgi İzka İnşaat imzası taşıyor. 7 müstakil villadan oluşan Life Port Aya Yorgi denize 300 metre mesafede yaşama geçiriliyor. 


4 dubleks villa, 2 tek katlı villa, 1 tripleks villanın bulunduğu Life Port Aya Yorgi'den banka kredisi ile konut sahibi olunabiliyor. Life Port Aya Yorgi Evleri 'nde yer alan tek katlı villalar 4 oda 1 salon, dubleks villalar ise 5 oda 1 salon olarak tasarlandı.


Life Port Aya Yorgi Çeşme’de tek katlı villalar Haziran 2013 itibariyle 1 milyon 200 bin liradan ve dubleks villalar ise 1 milyon 300 bin liradan satışa sunuldu. 


Çeşme Marina'ya ve Çeşme Migros'a yakın mesafede yükselen Çeşme Life Port Aya Yorgi denize 300 metre, Aya Yorgi Plajı'na 1 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Life Port Aya Yorgi teslim tarihi haberimizin sonunda yer alıyor. Her villaya özel yüzme havuzunun yer aldığı Life Port Çeşme Evleri 'nde; çocuk oyun alanları ve otopark bulunuyor.


Life Port Aya Yorgi teslim tarihi kapsamında Life Port Aya Yorgi Çeşme 'de yer alan konutlar hemen teslim ediliyor.


Telefon: 0530 501 49 27


Web Adresi : www.lifeportcesme.comİZKA İnşaat hangi haberlere konu oldu?İzka’dan İzmir’e iki proje daha (Hürriyet Gazetesi Nisan 2013)


Park Yaşam Mavişehir’i tamamlayan İzka İnşaat, İzmir’e iki yeni proje daha kazandırıyor. Şirket, son 10 yılda kente 15 projeye imza attı. 


Son yıllarda Türkiye’nin birçok noktasında konut, prestij binaları, hastane ve Ar-Ge amaçlı teknolojik hizmet binaları projeleriyle uzmanlaşan İzka İnşaat, iki yeni projeye başlıyor. Emlak Konut GYO çatısı altında yer aldığı Park Yaşam Mavişehir projesini tamamlayan firma, şimdi de Karşıyaka’ya 126 konutluk rezidans, Çiğli’ye ise 600 konutluk site yapacak. İki ay içinde her iki projeye de başlayacak olan İzka’nın Yönetim Kurulu Başkanı Azat Yeşil ile şirketin devam eden ve yeni projelerini, yurtdışı açılımını ve kentsel dönüşümü konuştuk. Mavişehir’de son yıllarda yaşanan gelişmelerle birlikte bölgeye ayrı bir önem verdiklerini, bu mantıkla Park Yaşam Mavişehir gibi örnek bir projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Yeşil, “Projeyi 21 ayda tamamladık. İzmir’in en hızlı tamamlanan projesi oldu. Yaşam başladı, ama yine de yoğun bir talep alıyoruz. Şu anda 200 yakın müracaat var. Öte yandan, Doğa Koleji de Park Yaşam’da yerini aldı ve kayıtlarına başladı” dedi.


İki ay sonra başlıyor


Şirket olarak İzmir’e ayrı bir önem verdiklerini ve son 10 yılda hem taahhüt, hem de yatırım olarak 15’e yakın proje gerçekleştirdiklerini belirten Azat, iki ay içerisinde iki yeni projenin daha temelini atmaya hazırlandıklarını söyledi. “İlk projemiz Karşıyaka Tower. Bu rezidans mantığıyla yapıyoruz ve 126 konut yer alıyor. 20 katlı bir proje. Diğer ise Çiğli tarafında olacak. Buda Park Yaşam Mavişehir gibi site tarzından bir yapı olacak. 600 konut yer alıyor. Her iki projemizde kendi içinde farklı özellikleriyle dikkat çekiyor” diye konuştu. İzka İnşaat Katar'da..


İzka İnşaat Katar'da, Katar'ın önde gelen şeyhlerinden Sheikh Khalid Ahmed M. Al-Thani ile ortaklık yaparak Izka Qatar Construction LLC şirketini kurdular.


İzka İnşaat, Katar'ın üst düzey yöneticilerinin katıldığı ''The 14th Arab Business Community Forum'' adlı seminere de katıldı.


The Federation of Arab Businessmen (F.A.B.) and The Qatari Businessmen Association tarafından düzenlenen ''The 14th Arab Business Community Forum'' da konuşan İzka İnşaat üst düzey yöneticisi Cem Öztünalı, Katar'da iddalı olduklarını ve Katar'ın en büyük projelerine talip olduklarının altını çizdi.


Hızlı tren ihalesine İzka da teklif verdi


Türkiye Cumhuriyeti’nin gerçekleştirdiği en büyük ihalelerden olan Ankara-İzmir hızlı tren projesinin Ankara-Afyon hattına yönelik yapılan ihaleye teklif veren tek İzmirli firma, İzka İnşaat oldu


Ulaştırma Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı’nın İzmir için gerçekleştireceği 35 projenin en büyüğü olan ve İzmir ile Ankara arası ulaşımını 3,5 saate indirmesi planlanan Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesinin, Ankara- Afyonkarahisar arasındaki ilk etabının ihalesi 28 Aralık 2011 tarihinde yapıldı. Sözkonusu ihaleye Türkiye’nin önde gelen firmalarından İzka İnşaat da teklif verdi. İzka İnşaat ihaleye “İzka, Özaras, Makrotel” konsorsiyumu arasında yer alarak teklif veren tek İzmirli firma oldu.


26 teklif verildi


Uygulanmakta olan program doğrultusunda, hızlı tren projesinin ikinci etabı olan Afyon-İzmir adımı da 2012 yılında ihale edilecek. Her iki ihalenin ardından  projenin tamamı  2015 yılında işletmeye açılması da gerçekleşmiş olacak. Tamamlandığında İzmir-Ankara arasındaki ulaşımı yüksek hızda sağlayacak olan bu yatırımın ilk etabının ihalesine 26 adet teklif geldi.


Raylı sistem deneyimi var


Bu mega projeye teklif veren ulusal firmaların arasında, İzmirli  İZKA İnşaat  839.438.115,53 TL’lık teklifiyle sundu. Böyle büyük bir projeye yabancı firmaların yanı sıra ulusal firmaların da teklif veriyor olmasını değerlendiren İzka Yönetim Kurulu Başkanı Azat Yeşil, firma olarak daha önce de birçok raylı sistem projesi yürüttüklerini, teknolojik bilgi birikimi ve donanım olarak inşaat sektörünün geldiği yeri belirleme açısından ihaleye katılmanın gurur verici olduğunu ifade etti.  Yeşil, yurt dışındaki ihalelere de katıldıklarını belirtti. İhale sürecinde halen tekliflerin değerlendirilmesi sürüyor.  


Devler yarışı


İhaleye teklif veren firmalar arasında, Yapı Merkezi,”Koçoğlu-Assignia”, “Nurol-Özka”, Tekfen, “Kolin-Limak” “Asteldi Spa-Özkar-Özaltın”, Mapa, “Alarko-Makyol”, Doğuş, “Moskovski- Yenigün-Gökçay” gibi iddialı isimler yer aldı.


İZKA İnşaat


İZKA İnşaat


İZKA İnşaatİZKA İnşaat iletişim bilgileri neler?Ankara


İncek Bulvarı No: 101/1 Kızılcaşar - Gölbaşı / Ankara


Telefon: 0 312 442 62 33


Faks: 0 312 441 49 60


E-Posta: info@izka.com.tr


Şube - İzmir


Dudayev Bulvarı 65 18. Sokak No: 44/12 Urgancılar Sitesi Karşıyaka / İzmir


Telefon: 0 232 330 22 07 - 08


Faks: 0 232 330 22 09


E-Posta: info@izka.com.tr


Şube - IRAK


Bağdat Şehri Hay-Al Wahada Street No:42 Bağdat / IRAK


Telefon: +964 770 7752 914


Telefon: +964 770 1584 706


Web Adresi: www.izka.com.tr