Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İzmir Bayındır Şehir Stadı'nda yenileme çalışmaları bitti!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bayındır Belediyesi'ne bağlı ekipler tarafından yürütülen İzmir Bayındır Şehir Stadı'nda yenileme çalışmaları sona erdi.


İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bayındır Belediyesi'ne bağlı ekiplerin ortak yürüttüğü bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının ardından Bayındır Şehir Stadyumu yenilenerek hizmete açıldı. 


İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Süper Amatör Lig ekiplerinden Bayındırspor’un aktif bir şekilde kullandığı tesiste öncelikle stat ışıklandırılarak gece maçlarına uygun hale geldi. 


Çalışmalar kapsamında yıpranan saha zemini iyileştirildi, ardından yeni çim serim uygulaması yapıldı. Sporcuların ve hakemlerin kullandığı soyunma odaları da baştan sona yenilendi. 


Şimdiye kadar sadece misafir takımlar için ayrılan tribünlerin üzeri örtülüyken, bu çalışmalar sırasında karşı taraftaki tribünler de üst örtüyle kapatıldı. Böylece taraftarlar güneşten ve yağmurdan etkilenmeden takımlarını destekleyecek.


Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli stat hakkında "Şehir Stadımız çok merkezi bir konumda ve bu durumu avantaja çevirmek istiyoruz. Çünkü  futbol maçlarının dışında özel günlerimizi de burada kutluyoruz. Büyükşehir Belediyemize, bu güzel çalışma için verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum’’ dedi.