Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İzmir konut projeleri

İzmir; Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer almaktadır ve Türkiye’nin üçüncü büyük şehridir. Folkart, Soyak Siesta, 35. Sokak ve Ege Perla gibi markalı konut projeleri bu ilimizde konumlandırılmıştır.İzmir konut projeleri

İzmir haritasıİzmir nerededir?


İzmir; Türkiye’nin üçüncü büyük şehridir. Ege bölgesinde yer alan İzmir’e,  kuzeyinde Balıkesir, doğusunda Manisa ve güneyinde Aydın illeri komşudur. İstanbul’a 562 km, Ankara’ya 579 km, Bursa’ya 322 km, Antalya’ya 446 km ve Eskişehir’e ise 412 km uzaklıkta yer alır.


İzmir’de ilk yerleşim ne zaman oldu?


İzmir’de ilk yerleşim kalıntılarına MÖ 3 binli yıllara rastlanmıştır. Eski Tunç Çağı dönemine ait olan ilk yerleşim,  denizden 3 ile 5 metre yukarıdaki kayalar üzerine yapılmıştır.  


Derin bir tarihe sahip olan İzmir’in tarihi yapıları şunlardır:


Antik Kentler: Tepekule (Eski İzmir), Meryem Ana Evi, Metropolis (Torbalı), Myrina - Aliağa, Panaztepe, Allianoi, Agora, İsa Bey Camii, Claros, Kyme (Nemrut), Gryneia , Bergama, Kadifekale, Erythrai (Çeşme), Kolohphon , Aigai , Phokaia (Foça), Efes – Selçuk, Teos, Notion, Larissa – Menemen, Nymphaion, Yedi Uyuyanlar, Klazomenai – Urla, Pitane – Çandarlı, Temnos - Neonnikos, Hitit Kabartmaları.    

              

Kaplıcalar: Balçova Kaplıcaları, Mahmudiye Ilıcası, Dereköy Ilıcası, Bademli Ilıcası, Çeşme Ilıcası, Paşa Ilıcası, Cumalı Ilıcası, Kaynarca, Şifne Kapıcası, Geyiklidağ Ilıcası, Karakoç Kaplıcası, Deniz Ilıcası, Malkoç İçmeleri, Bayındır Ilıcası, Kelalan Ilıcası, Biliçya Ilıcası, Gülbahçe Ilıcası, Haydar Ilıcası, Nebiler Kaplıcası, Tavşan Adası.


İzmir’de kentleşme nasıl gerçekleşti?


Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar tarafından başlatılan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında İzmir’de de birtakım çalışmalar başladı. Bu çalışmalar neticesinde bazı inşaat firmaları İzmir’de de konut projeleri geliştirmeye başladı.


Konut projeleri en çok Narlıdere, Bayraklı, Güzelbahçe, Bornova, Karşıyaka, Konak, Gaziemir, Çiğli ve Yeşilyurt ilçelerinde yapıldı. Yapılan bu markalı konut projelerinde ortalama daireler 120 bin TL’den başlamış olup, Soyak Holding, İş GYO, Akşan Yapı, İdeal Yapı ve Folkart Yapı İzmir’de yatırıma devam ediyor.


İzmir’de hangi markalı konut projeleri yapıldı?


1. Famerit


Echomar Sağlık Grubu’nun İzmir projesi olan Famerit, 60 milyon TL yatırım ile inşa edildi. Projede; stüdyo, 1+1 ve 2+1 konutlar yer aldı. 300 üniteden meydana gelen proje; rezidans, otel, home ofis, otel ve alışveriş merkezi konsepti ile tasarlandı. Famerit 2 kuleden oluştu ve kulenin birinde home ofis daireler ile rezidans daireler yapıldı. Diğer kuleye ise otel ve alışveriş merkezi yerleştirildi. Projede, hayvan barınağı, hobi bahçeleri ve cep sineması ve sağlıklı yaşam merkezi yapıldı. 2013 Şubat ayında ise dairelerin metrekaresi 3 bin TL ile 4 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu.


www.echomar.com.tr


İzmir konut projeleri

Atek Kule2. Atek Kule


22 bin metrekare alan üzerine Bayraklı’da inşa edilen Atek Kule, 26 katlı bir blok olarak tasarlandı. Projeye home ofis ve ofisler yapıldı. Proje kapsamında yer alan daireler 50 metrekare ile  300 metrekare arasında değişen büyüklüklere sahip.


www.atekyapi.com.tr


İzmir konut projeleri

Ege Perla
3. Ege Perla


İzmir Konak’ta İş GYO tarafından inşa edilen Ege Perla, 29 ve 45 katlı 2 blok olarak tasarlandı. Projede 11 adet rezidans ve 65 adet home-ofis mevcut. 1+1’den 5+1’e kadar konut seçeneklerini alıcılarına sunan projede, kapalı yüzme havuzu, spa, fitness center,  açık ve kapalı alana sahip lounge mevcut. 2015 yılında tamamlanması planlanan proje, 2013 Şubat ayında 295 bin TL’den satışa sunuldu.


www.egeperla.com.tr


İzmir konut projeleri

Sahil Konakları
4. Sahil Konakları


Narlıdere’de hayata geçirilen Sahil Konakları, Yunusoğlu İnşaat tarafından yapıldı. 14 villadan oluşan projede yüzme havuzu,  otopark ve güvenlik gibi imkanlar yer aldı. 2014 Ocak ayında teslim edilmesi planlanan proje 2013 Şubat ayında 1 milyon dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


www.yunusoglu.com.tr


İzmir konut projeleri

Myvia Bahçe5. Myvia Bahçe


Gözde Yapı tarafından Bornova’da inşa edildi. 30 bin metrekare alan üzerine 324 konut olarak konumlandırıldı. 1+0, 1+1, 1+1 dubleks ve 2+1 konut seçeneklerinin yer aldığı Myvia Bahçe projesi, 2014 Şubat’ta teslim edilmesi planlandı. Projenin 2013 Şubat ayında 134 bin TL ile 300 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu.


www.myviabahce.com


İzmir konut projeleri

35.Sokak
6. 35.Sokak


Türkiye’nin ilk ve tek BREEAM sertifikalı konut projesi olan 35.Sokak, Aksan Yapı tarafından 130 dönüm arazi üzerine konumlandırıldı. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçenekleri bulunan projede, Türk hamamı,  fitness center,  sauna, açık - kapalı yüzme havuzu, yürüyüş parkurları, spa, kütüphane, yarı olimpik tenis kortu, 24 saat güvenlik hizmetleri, otopark ve kreş yer aldı. Projede yer alan daireler 2013 Şubat ayında 204 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


www.otuzbesincisokak.comİzmir konut projeleri

İdeal Yaşam Evleri
7. İdeal Yaşam Evleri


5 bin 359 metrekare alan üzerinde yükselen İdeal Yaşam Evleri, 6 katlı ve 5 blok olarak tasarlandı. Havalimanına 33 kilometre, ana yollara ve toplu taşımaya 1 kilometre, Konak'a 22 kilometre, Mavişehir'e ise 8 kilometre mesafede konumlanan proje, 2013 Şubat ayında 120 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


www.idealyasamevleri.comİzmir konut projeleri

Mimoza Kent
8. Mimoza Kent


Eroğlu İnşaat’ın Gaziemir’de konumlandırdığı Mimoza Kent projesinde 138 konut yer aldı. 7 katlı 4 blok şeklinde tasarlanan proje, 1+1,2+1,3+1 ve 4+1 konut seçenekleri sundu. 2 adet yüzme havuzunun bulunduğu Mimoza Kent Evleri’nde çocuk oyun parkı, kamerayla, 24 saat özel güvenlik ve kapalı otopark sistemi yapıldı. Mimoza Kent Evleri 2013 Şubat ayında metrekaresi 2 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


www.mimozakent.comİzmir konut projeleri

Smyrna Park 
9. Smyrna Park


Akıllı ev sistemi ile tasarlanan Smyrna Park Evleri, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 daire seçenekleri sundu. Çeşme’ye 60 kilometre, şehir merkezine 15 kilometre, Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi’ne 2 kilometre,  Narlıdere gişelerine 1 kilometre, alışveriş merkezlerine 3 kilometre, havalimanına 20 kilometre uzaklıkta bulunan projede, kapalı ve açılabilir yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu, fitness center, Türk hamamı, sauna, masaj odası, kuru temizleme, market, restoran, bay-bayan kuaförü, çocuk oyun alanları ve kreş için ayrılmış sosyal alanlar yapıldı. Projede yer alan daireler 2013 Şubat ayı içinde  400 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


www.smyrnapark.com


10. Gardenia 19


MEV İnşaat tarafından Güzeltepe’de inşa edildi. Gardenia 19 projesi 9 ikiz villa ve 1 müstakil villa yapıldı. A tipi villalar 247, 60 metrekare, B tipi villalar 242,84 metrekare, C tipi villaları ise 269,17 metrekare olarak tasarlandı. Projede fiyatlar 2013 Şubat ayı itibariyle 750 bin TL’den başladı.


www.gardenia19.com


11. Soyak Siesta


2 bin 250 daireden oluşan Soyak Siesta, İzmir Karşıyaka’da inşa edildi. 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerin yer aldığı projede az katlı bina konsepti uygulandı. 120 ay vadenin yapıldığı proje 2013 Şubat ayında 204 bin 750 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


www.soyak.com.tr


12. Folkart


27 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Folkart, 200 metre yüksekliğinde 40 katlı 2 kule olarak tasarlandı. Projeye alışveriş merkezi, rezidans, spor kompleksi ve ofisler yapıldı. 80 ile 220 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1 ve 3+1 konut seçeneklerinin sunulduğu projede, çarşı, cafe, restoran, alışveriş alanları, terzi, eczane, kuaför, kuru temizleme, 24 saat güvenlik, 24 saat danışmanlık, kapalı otopark, Folkart lounge, spor kompleksi, 24 saat acil sağlık ve ambulans hizmeti, 24 saat temizlik hizmeti, housekeeping, araç yıkama, otopark, vale parking, yüzme havuzu ve sauna hizmetleri sağlandı. Projede yer alan daireler 2013 Şubat ayı itibariyle 200 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


www.folkart.com.tr


13. Asma Bahçeler


8 bin 712 metrekare alan üzerine Tanyer İnşaat tarafından konumlandırıldı. Asma Bahçeler projesinde 92 adet konut tasarlandı. Projede yer alan konutlar ise 1+1, 2+1, 3+1 ve 3+1 dubleks daire olarak yapıldı. 2015 yılında teslim edilmesi planlanan proje 2013 Şubat ayında 275 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


www.asmabahceler.comÖnerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı