Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İzmir Türkan Saylan ÇYM açılışı 17 Mart'ta!

İzmir Buca Belediyesinde yatırım atağı 2017 yılında da tüm hızıyla devam ediyor. İzmir Türkan Saylan ÇYM açılışı 17 Mart'ta..


Bucakların ihtiyaçları doğrultusunda, çağdaş-toplumcu belediyeciliğe örnek çok sayıda projeye imza atan Buca Belediyesi, Yenigün Mahallesi'nde geçtiğimiz yıl temeli atılan Buca Belediyesi Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi'nin kapılarını 17 Mart Cuma günü CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke'nin de katılacağı törenle açacak. Yenigün Mahallesinde yapımı tamamlanan, işlevsellik açısından benzeri bulunmayan 'Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi' meslek edindirme kurslarıyla yılda 530 kadına, ders desteği ile 440 öğrenciye hizmet verecek. 


Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin eski genel başkanı, akademisyen, yazar Türkan Saylan'ın adının verildiği çağdaş yaşam merkezi, kadınların vazgeçemeyeceği tam donanımlı yepyeni bir tesis olarak inşa edildi. Kadınların sosyoekonomik gelişimlerini sağlayarak, toplumsal yaşama katılımlarını arttırmayı amaçlayan 3 katlı merkez, 850 metrekarelik bir alanda çok sayıda aktiviteyi bünyesinde barındırıyor. 


7. PIRLANTA MERKEZİ AÇILACAK 

Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi kendilerine zaman ayıramayan Bucalı annelerin de derdine derman olacak. Buca Belediyesinin örnek projelerinden Pırlanta Merkezleri'nin 7. şubesi de Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi içinde hizmet verecek. Bucalı kadınlar, Çağdaş Yaşam Merkezi'nde düzenlenecek takı tasarımı, ahşap boyama, moda tasarım ve bez bebek kurslarıyla boş zamanlarını değerlendirip yeni hobiler edinirken, okuma yazma, işaret dili, diksiyon, aile içi iletişim ve talebe göre açılacak yabancı dil kurslarıyla kendilerini geliştirebilmeleri için yeni fırsatlara kavuşmuş olacak. Merkezde 20 adet dikiş makinesinin yer aldığı derslikte ise İŞKUR ile işbirliği içerisinde açılacak günlük yevmiyeli, iş garantili makineli dikiş nakış kursu ile kadınlar meslek sahibi olup, yepyeni başlangıçlara imza atabilecek. Merkezde ayrıca, çeşitli eğitimlerin ve etkinliklerin düzenleneceği çok amaçlı salon, fıtness, aerobik, pilates, zumba kurslarının verileceği spor salonu, 2 adet kafeterya ile mini açık hava sineması da yer alacak.İlk Ses

Önerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları