Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İzmit Ramazan Sarıkaya Kültür Merkezi açıldı!

İzmit Belediyesi tarafından yaklaşık 5 milyon lira harcanarak inşa ettirilen İzmit’in en büyük Kültür Merkezi, adına yakışır görkemli törenle açıldı...


İzmit Belediyesi tarafından yaklaşık 5 milyon lira harcanarak inşa ettirilen İzmit’in en büyük Kültür Merkezi, adına yakışır görkemli törenle hizmete açıldı. 


Bölgede önemli bir eksikliği giderecek olan kültür merkezine Yenidoğan’da oturan 1980'de Mardin’de şehit olan piyade er ile aynı adı taşıyan 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Ramazan Sarıkaya’nın adları verildi. Kültür Merkezi, iki bodrum, zemin ve iki normal kat halinde hayata geçirildi.


İzmit Belediyesi'nde yer alan habere göre, içerisinde 400 kişilik düğün salonu, kondisyon salonu, kafeterya, mescit, 3 adet oyun salonu, çok amaçlı salon, eğitmen odası ve 11 adet eğitim salonu yer alan merkezin açılışı İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ev sahipliğinde yapıldı. 


En İyisi Olsun İstedik

Programın açılışında konuşan Dr. Nevzat Doğan “Serdar ve Yenidoğan’ın böyle bir sosyal projeye ihtiyacı vardı. Milletvekilliği dönemimde burayı gezerken sağlık ocağı, karakol ve birçok ihtiyacı vardı. Hemen kolları sıvadık. O dönemin belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice ve büyükşehir belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun desteği ile sağlık ocağını açtık. Göreve geldiğimizde muhtarlık olan yeri karakol binasına çevirdik ve sizlerin hizmetine açtık. Bu kültür merkezi için çok uğraştık. Geç oldu ama en iyisi olsun istedik. Artık bir düğün salonumuz var. Gençlerimiz kadınlarımız için birçok alanları bulunuyor.