Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Jocelyn Wildenstein, Trump World Tower'daki evini satıyor!

Milyarder Alec Wildenstein'ın eski eşi 76 yaşındaki 'Kedi Kadın' lakaplı Jocelyn Wildenstein, Trump World Tower'daki lüks dairesini yaklaşık 13 milyon dolardan satıyor..


Milyarder Alec Wildenstein'ın eski eşi olan ABD sosyetesinin tanınmış isimi 76 yaşındaki 'Kedi Kadın' lakaplı Jocelyn Wildenstein, Trump World Tower'daki lüks dairesini yaklaşık 13 milyon dolara satışa çıkardı.


Yaptırdığı estetik ameliyatlar nedeniyle yüzü bir kediyi andıran ve 'Kedi Kadın' lakabıyla anılan 76 yaşındaki Jocelyn Wildenstein, ABD Başkanı Donald Trump'a ait gökdelendeki dairesini satma kararı aldı.


51. KATTAKİ LÜKS DAİRE


Daily Mail'in haberine göre; New York'un lüks semti Manhattan'daki Trump World Tower'ın 51'inci katındaki lüks dairede sekiz yatak odası ve altı banyo bulunuyor. Wildenstein 2001'de, gökdelendeki iki bitişik daireyi birden satın almıştı.


360 DERECE MANZARALI


Ardından da aynı kattaki üçüncü bir daireyi almıştı. Üç daireyi birleştirten Wildenstein, böylece 360 derece manzaralı bir ev sahibi olmuştu. Söz konusu alışveriş ve düzenlemeler için toplamda 6 milyon dolar ödeyen Wildenstein, sonrasında yaptırdığı tadilatlar için de milyonlarca dolar harcamıştı. Wildenstein, yaklaşık 480 metrekarelik evi için 12 milyon 950 bin dolar fiyat biçti.


Bir dönem ABD'nin en zengin kadınlarından biri olan Wildenstein'ın; 1999'da boşandığı galerici eşi Alec Wildenstein'dan 2.5 milyar dolar tazminat, her sene de 100 milyon dolar para yardımı almasına karar verilmişti.


MADDİ SIKINTILAR ÇEKTİĞİNİ AÇIKLAMIŞTI


Ancak Wildenstein, verdiği son röportajlardan birinde, Mart 2015'ten beri nafaka alamadığını belirterek, maddi olarak zor durumda olduğunu söylemişti.


İngiliz basını, Wildenstein'ın satışa çıkardığı dairenin, eski sevgilisi Lloyd Klein ile kavga ettikten sonra tutuklanmasına neden olan olayın yaşandığı ev olduğuna dikkat çekti. Wildenstein, evde çıkan kavgada moda tasarımcısı Klein'a (49) makasla saldırıp, yüzünü tırnakladığı için Aralık ayında tutuklanmıştı.

Yaklaşık 14 yıl birlikte olan çift önümüzdeki ay tekrar hakim karşısına çıkacak. Ancak Klein'ın, bu duruşmada eski sevgilisine yönelik şikayetlerini geri çekmesi bekleniyor.


Sabah