Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu'nda sona doğru!

Hemen hemen kentin tüm noktalarına aktarma yapılabilecek Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu'nda sona yaklaşılıyor..


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Mecidiyeköy Metro İstasyonu yeni hali ile adeta bir yer altı meydanı haline gelecek. Metro istasyonu 400 metrekareden 2 bin metrekareye çıkarıldı. İstasyonun kaba inşaatı tamamlandı. 


Ayrıca M7 olarak kodlanan Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının ray imalatı, döşemesi ve sinyalizasyon sistemi çalışmaları da devam ediyor.


Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre, Mecidiyeköy Metro İstasyonu 5 kat büyütüldü. Eskiden 400 metrekare olan istasyon 2 bin metrekare haline getirildi. İstasyon tasarımda yolcuların konforu da düşünüldü. Eskiden 5 metre genişliğinde dar bir koridordan metrobüsten metroya entegrasyon sağlanırken, şimdi 25 metrelik geniş bir alandan yolcular geçiş sağlayacak.


Her yöne gidilebilecek

Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey (M7) hattı tamamlanarak hizmete açıldığında, Mecidiyeköy entegrasyon noktası olacak. Kabataş ve Mahmutbey yönünden gelen yolcular Yenikapı ve Hacıosman yönüne M2 hattı ile geçebilecekler. Yine Kabataş ve Mahmutbey yönünden gelen yolcular Metrobüs ile Söğütlüçeşme ve Beylikdüzü yönlerine seyahat edebilecek. Aynı zamanda Yenikapı ve Hacıosman yönünden gelen yolcular Kabataş ve Mahmutbey yönüne M7 hattı ile gidebilecekler. Yine Yenikapı ve Hacıosman yönünden gelen yolcular Metrobüs ile Söğütlüçeşme ve Beylikdüzü yönlerine seyahat edebilecek.


Yıl sonunda tamam

Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nın 2018 yılının sonunda açılması planlanıyor. Metroyu günde yaklaşık 300 bin kişinin kullanması planlanıyor.  


Mecidiyeköy-Mahmutbey 26 dakika

Şu anda 200 işçinin çalıştığı inşaatın ilerlemesiyle bu sayının artması bekleniyor. Metro hattı tamamlandığında Bağcılar-Mecidiyeköy 41, Kağıthane-Mecidiyeköy 4.5, Tekstilkent-Mecidiyeköy 20, Beşiktaş-Mecidiyeköy 5.5, Başakşehir-Mecidiyeköy 35, Sancaktepe-Mecidiyeköy 55, Mecidiyeköy ile Mahmutbey arası ise 26 dakika olacak.