Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kadıköy Mahallesi - Bekirpaşa – İzmit – Kocaeli

Kocaeli’nin İzmit İlçesi’nin semti Bekirpaşa’ya dahil olan mahalle. Kadıköy Mahallesi, İstanbul’daki Kadıköy İlçesi’yle aynı adı taşır, en ünlü caddesinin adı da Bağdat Caddesi’dir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Mahallesi’nde 7 katlı pazar ve otopark projesini hayata geçirmektedir.Kadıköy Mahallesi - Bekirpaşa – İzmit – Kocaeli

Kadıköy Mahallesi, Bekirpaşa Semti, İzmit...Kadıköy Mahallesi nerededir?


Kadıköy Mahallesi, İzmit’in eski beldelerinden hatta belediyesi de olan Bekirpaşa Semti’nin bir mahallesidir. İstanbul'un Kadıköy İlçesi'nin kopyası gibidir. İstanbul'daki ilçe ile aynı adla Kadıköy Mahallesi ve yine aynı adla Bağdat Caddesi bulunur. Cumartesi pazarı burada kurulur.


Kadıköy Mahallesi’nin kuzeyinde Erenler Mahallesi ve 28 Haziran Mahallesi, doğusunda Kara Yolu Caddesi (Kandıra Yolu), güneyinde Körfez Mahallesi ve D 100 İstanbul İzmit Yolu, batısında Cedit Mahallesi bulunur.Kadıköy Mahallesi’nde eski Cumartesi Pazarı nerede kurulurdu?


Kadıköy Mahallesi - Bekirpaşa – İzmit – KocaeliKocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 21 Mart 2009 tarihli haberi şöyle;


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli genelinde yürüttükleri yol bakım onarım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler bu kez Bekirpaşa Kadıköy Mahallesi’nde bulunan sokakları elden geçirdi.


Gebze’den Karamürsel’e kadar bütün ilçelerde bozuk ve toprak yolları elden geçiren Büyükşehir kent merkezinde bulunan yolların bakımını da ihmal etmiyor. Bu çerçevede Bekirpaşa’ da bulunan Kadıköy Mahallesi Ahmetzade, Reşit Paşa, Yahya Kaptan, Ali Rıza Paşa Sokak baştan aşağı yenilendi. İlk olarak eski yol yerinden söküldü ve zemin düzeltildi. Ardından ise yola bin 500 ton sıcak asfalt döküldü. Parke ve bordür çalışmalarında ise sokaklara 600 metrekare parke ile 300 metre bordür döşendi. Özellikle Cumartesi günü kurulan pazara gelen esnaf ve vatandaşlar böylece rahat bir nefes aldı.Kadıköy Mahallesi’nde kurulacak yeni pazar ve otopark projesi nedir?


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit İlçesi Bekirpaşa Bölgesi’nde yer alan Kadıköy Mahallesi’ne 58 bin 400 metre kare inşaat alanını kapsayan 7 katlı kapalı Pazar ve katlı otopark inşa etmek için kolları sıvadı. Cumartesi ve Perşembe Pazarlarının taşınması planlanan dev tesis için önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılacak.Kadıköy Mahallesi - Bekirpaşa – İzmit – Kocaeli
Büyükşehir Belediyesi kentin refah seviyesinin artması için hayata geçirdiği ve diğer bölgelere model olacak projelerine bir yenisini daha ekliyor. Bu kapsamda Eski Cumartesi Pazarı’nın kaldırıldığı alanda de kapalı pazar ve katlı otopark yapacak. Hem kentteki otopark sıkıntısını giderecek hem de kapalı alanda pazar alışverişi yapma imkanı sağlayacak önemli çalışma için projeler tamamlandı.


Önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılacak tesis 7 katlı olacak. Bodrum katında kamyon ve minibüsler için 140 taşıtlık otoparkın bulunacağı tesiste, 2.3,4 ve çatı katlarında ise binek araçlarına ait 920 araçlık otopark yer alacak. 388 pazar alanının bulunacağı tesiste 8 adet ise balıkçılar için yer bulunacak. Ayrıca zemin katta bin 287 metre kare alanlık 3 işyeri de olacak.Kadıköy Mahallesi - Bekirpaşa – İzmit – Kocaeli


Kadıköy Mahallesi’nin posta kodu kaçtır?


Kadıköy Mahallesi’nin posta kodu şöyledir; 41400Kadıköy Mahallesi Muhtarlığı iletişim bilgileri nelerdir?


Muhtar: İsmail Hakkı Yıldırım

Adres: Güvercin Sokak (5. Ebendal Sokak) Kadıköy Mh. 41050 İzmit/Kocaeli 

GSM: 05325117030

Tel: +90 262 321 6366