Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kadir Kameroğlu kimdir?

İş adamı Kadir Kameroğlu, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Peki, Kadir Kameroğlu kimdir?Kameroğlu hayatı boyunca hangi işlere imza attı?


İş adamı Kadir Kameroğlu, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Denizlili Kadir Kameroğlu, Çivril'e ana okul, liseye, huzurevi, camiye ve sağlık ocağı gibi birçok kurumun yapımında sağladığı destekten dolayı Kameroğlu'na "Çivrillilerin Altın Dedesi" olarak anılıyor.


İlçesine yaptığı katkılarla nedenyle Kadir Kameroğlu'na 'devlet üstün hizmet madalyası' verilmişti.


Kameroğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Adem Kameroğlu, Kadir Kameroğlu'nun oğludur.


Kameroğlu İnşaat

Kameroğlu İnşaat, 1991 yılında Hüsamettin Kameroğlu, Alaattin Kameroğlu ve Adem Kameroğlu tarafından bir aile şirketi olarak kurulmuştur. Devlet üstün hizmet madalyası sahibi Baba Kadir Kameroğlu tarafından1969 yılında küçük bir kuyumcu mağazasında başlayan ticaret yolculuğu daha sonraki yıllarda oğulları tarafından devralınmıştır. 


Kameroğlu İnşaat, EKOL markası ile Kapalıçarşı’da toptan altın ve pırlanta sektörünün en güvenilir markalarından biri haline gelmiştir. Bu ticari bilgi ve sermaye birikimi ile birlikte 1991 yılından itibaren ülkemizde inşaatsektöründe de faaliyet göstermeye başlamıştır. Kameroğlu İnşaat, Florya ve Yeşilköy bölgelerinin en lüks konut inşaatlarının yapılmasını müteakip, hedefini konut yapı sektörünün bir adım ilerisine taşımayı hedefleyerek; Capacity ve Pelican Mall Alışveriş ve Yaşam Merkezlerini hayata geçirmiş olup, halen söz konusu bu alışveriş merkezlerinin işletmesini devam ettirmektedir. 


Kameroğlu İnşaat, KKG konsorsiyumunun bir parçası olarak, Türkiye’nin en büyük villa projelerinden PelicanHill I. Etap ve II. Etap projelerini ve 674 daire 22 iş yerinin yer aldığı PelicanHill Residence projesini gerçekleştirmiştir. 2013 yılında inşaat sektöründe ortaksız devam etme kararı alan Kameroğlu, PelicanHill Bölgesinin en özel manzaraya hâkim olan bölgesinde ‘’Ihlamur Evleri ‘’adıyla A Plus dekorasyonu tamamlanmış, tek katlı villaların yapımına hızla devam etmektedir. Ihlamur Evleri’nin teslimatı da bu yüksek kalite anlayışı çerçevesindegururla teslim edilecektir. 2015 Yatırım programında şirketimizin kendi gayrimenkul portföyünde bulunan Beylikdüzü E-5 Bölgesi’nin en değerli ve 112000 m² alana sahip en büyük arsasında gerçekleşecek olan otel, hastane, Residence, aile tipi konutlar ve 100 adet mağazadan oluşacak karma projesinin ilk temeli atılacaktır.