Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kahramanmaraş Millet Bahçesi 2019'da açılacak!

Afşin Tanır Mahallesi’nde hayata geçirilen Tanır Millet Bahçesi’nde incelemeler yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç açılışın 2019'da yapılacağını söyledi..


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Afşin İlçesi Tanır Mahallesi’nde hayata geçirilen Tanır Millet Bahçesi’nde incelemeler yaparak, bilgiler aldı.


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Afşin’in Tanır Mahallesi’nin doğal bir mesire ve sayfiye alanı olduğunu belirten Başkan Erkoç: “Afşin İlçemizde Tanır Mahallemizde Hurman Çayı kenarına yaklaşık 60 dönüm alan üzerine mükemmel bir mesire alanı kuruyoruz. Bölgemize hitap edecek güzel bir Millet Bahçesi olacak. Burasını çok hızlı bir şekilde tamamlayarak 2019 da halkımızın hizmetine sunacağız. Kahramanmaraş’tan bile buraya insanların geldiğine şahit olmuştuk. Havası, doğası ve suyu ile mükemmel bir sayfiye yeri olan Tanır Millet Bahçemiz hizmete girdiği zaman sadece Tanır Halkına değil aynı zamanda bölge halkına da hizmet verebilecek bir kapasitede olacak. Şu anda fiziki çalışmaları yüzde 40 tamamlanan Millet bahçemizde çocuklar için oyun grupları, futbol sahası ve tribünü, otoparkları, yeşil alanları, çeşmeleri, insanlarımızın kullanabileceği kent mobilyaları, aydınlatma direkleri, otomatik sulama sistemleri ve mescidi bölgenin mükemmel bir mesire alanı olması için gayret ediyoruz” dedi.