Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kale Kilit

Kilit sektörünün dışında inşaat ve gayrimenkul geliştirme alanında da faaliyet gösteren firma. Sadık Özgür tarafından 1953 yılında kurulan Kale Kilit, 2010 yılından itibaren Sedat Özgür tarafından yönetilmektedir.Kale Kilit

Kale KilitKale Kilit’in üretim kapasitesi nedir?


Kale Kilit, Türkiye sınırlarını aşarak dünyanın sayılı markaları arasına girmeyi başarmış lider kilit üreticisidir. Teknolojiyi yakından takip eden ve makine parkını bu paralelde geliştiren Kale Kilit, 35.000 m2 kapalı alana sahip entegre üretim tesislerinde 1630 çalışanı ile günde 100.000 adet kilit ve 50.000 adet barel üretim kapasiyle “güvenliği ve kaliteyi” kusursuz bir şekilde müşterilerine ulaştıran Kale Kilit, üretim ve satış hacmiyle “lider ve öncü kilit üreticisi” olmaya devam etmektedir.


Kale Kilit, bilgisayar denetimli ve otomasyona dayalı üretim hattıyla tüketiciye güvenli bir hayat sunmak için üretim yapmaktadır. Kale Kilit 9 ürün grubu altında 350’nin üzerinde ürün seçeneği ile her ihtiyaca uygun yenilikçi çözümler sunmaktadır. Kale Kilit, pazarın ne kadarına hakim?


Günümüzde silindir/barel, kilit, çelik kapı kiliti, vida, oto emniyet kiliti ve aksesuar üretimi ile alanında Türkiye’de lider üretici olan Kale Kilit, iç pazarda %65 pazar payına sahiptir. Ürünlerine verdiği 5 yıllık garantiyle de bu güvenin arkasında duran Kale Kilit, kalitesini Türk ve dünya standartlarındaki kalite belgeleriyle de taçlandırarak gücünü her geçen gün daha da artırıyor. 


2008 yılında toptan, perakende ve nihai müşteriler bazında yapılan araştırma sonuçlarına göre Kale Kilit, Türkiye’de en çok bilinen ve tercih edilen kilit markasıdır. Bu başarının arkasında yarım asırı aşkın tecrübe, kalite, güven ve garanti ilkelerinden taviz vermeyen üretim anlayışı, dağıtım gücü ve tüketici nezdindeki pozitif marka algısı yer almaktadır. Kale Kilit, kaç kapıya takıldı?


Türkiye’nin kilit ihracatının %60’ını gerçekleştiren Kale Kilit, her yıl düzenli olarak 75 ülkeye ihracat yapmaktadır. Bugüne kadar dünyanın 102 ülkesine ulaşan Kale Kilit markası, dünya üzerinde 100 milyondan fazla kapıda yer almaktadır. 


2006-2011 yılları ihracat rakamları ile IMMIB İstanbul Maden ve Metal İhracatçı Birlikleri “metal eşya” kategorisinde altı yıl üst üste birinci olarak “İhracatın Yıldızı Ödülü”nü almıştır.Kale Kilit’in tarihçesi nedir?


Üretim, istihdam ve ihracat rakamları, dünya pazarlarındaki rekabet gücü ile Türkiye ekonomisinin güçlü oyuncusu Kale Kilit’in temelleri, 1953 yılında Sadık Özgür tarafından atıldı.


Tahtakale’de bir atölyede, karyola borusu ve gaz ocağı üreterek iş hayatına atılan Sadık Özgür, Türkiye ekonomisinin o dönemdeki zorlu şartları altında ilk yerli kilit imalatını gerçekleştirdi.


Üretilen ürünlerin kalitesi kısa zamanda sektörde kabul görerek, artan talep yeni yatırımları teşvik etti ve 1957 yılında Bahçelievler, Eski Londra Asfaltı üzerinde 1.640 m2’lik kendi yerine taşınan atölye, artan işçi sayısı ve makine teçhizatı ile üretime devam  ederek 1958 yılında Kale Kollektif Şirketi adını aldı.


Bu dönemde asma kilit üretimi gerçekleştiren firma yeni yatırımlarla büyümeye devam etti ve 1963 yılında Kale Madeni Eşya Fabrikası adını aldı. 1965 yılında Türkiye’nin ilk kasa kilidi üretildi.


Müşteri odaklı üretim ve hizmet misyonuna, yüksek iş ahlakı ve dürüst çalışma ilkelerini de ekleyen Kale Madeni Eşya Fabrikası “kalite”, “güven” ve “garanti” anlayışını dünyaya taşımak üzere  1974 yılında Türkiye’nin ilk kilit ihraç eden şirketi oldu.


Kısa zamanda ihraç pazarlarını geliştiren Kale Kilit, Türkiye’de oluğu gibi dünyada da aranılan kilit markası haline geldi. 


1979 yılında artan taleple doğru orantılı olarak Güngören’de 35.000 m2’lik bir alana yayılan Türkiye’nin ilk entegre teknolojik kilit fabrikası kurularak, Kale Kilit ve Kalıp Sanayi A.Ş. unvanı ile geleceğe doğru yolculuğa başlandı. 

1980 yılında Türkiye’nin ilk master sistem barel imalatı, 1987 yılında ise yine Türkiye’nin ilk oto emniyet (baston) kilidi üretimi  gerçekleştirildi.Kale Kilit Yönetim Kurulu Üyeleri kimlerdir?


Sadık Özgür- Onursal Başkan  

Sedat Özgür- Başkan  

Kenan Kızıltan - Başkan Yardımcısı  

 


Kale Kilit’in 2013 ciro hedefi nedir? 


Sabah Gazetesi’nin 03 Aralık 2013 tarihli haberine göre; Kale Kilit, kuruluşunun 60'ıncı yılını kutluyor. Türkiye'de her 3 evden 1'inin tercihi olan şirket, ürünlerini 100'den fazla ülkeye ihraç ediyor. Kale Kilit Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, "2012'de 60.7 milyon dolarlık ihracatla metal eşya kategorisinde 7 kez üst üste ihracat şampiyonu olduk. Hedefimiz Türkiye'deki liderliğimizi global pazara taşırken, dünya markası olmak. Bu hedef doğrultusunda son 3 yılda 35 milyon dolar yatırım yaptık. Bu yılki ciro hedefimiz 250 milyon dolar" dedi. Kale Kilit ürünleri nelerdir?


Silindirler, Silindirli Gömme Kilitler, Gömme Emniyet Kilitleri, Dıştan Takma Tirajlı Kilitler, Dıştan Takma Emniyet Kilitleri, İç Kapı Gömme Kilitleri, Özel Kilitler, Çelik Kapı Kilitleri, Aksesuarlar / Kapı Kolları, Kale Kilit grup şirketleri hangileridir? 


Kale Endüstri Holding A.Ş., Kale Çelik Eşya Sanayi A.Ş., Kale Kilit Dış Ticaret A.Ş., Kale Kilit FZCO, Kale Sigorta Acenteliği A.Ş., Kale Kapı Pencere Sis. Paz. Tic. A.Ş., Kale Güvenlik Sistemleri A.Ş., Kaleyapı Gayrimenkul Geliştirme İşletme ve Tic. A.Ş., Kale Topkapı Bina İşletme ve Gayrimenkul Geliştirme A.Ş., Kale İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kale Kilit International Ltd. Shangai. Türkiye’deki Kale Kilit bayileri nerede?


Kale Kilit’in Türkiye’deki bayilerinin iletişim bilgilerine ulaşmak için tıklayın!Kale Kilit iletişim bilgileri nelerdir?


Kale Kilit ve Kalıp Sanayi A.Ş.


Adres: Atatürk Caddesi Başaklı Sokak No:39 Güngören/İSTANBUL

Telefon: +90 (212) 705 80 00 (pbx)

Fax: +90 (212) 705 79 74

E-Posta : bilgi@kalekilit.com.tr

Web: www.kalekilit.com.tr