Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Kalekim

Kale Grubu Şirketleri’nin Kurucusu Dr. İbrahim Bodur tarafından 1973 yılında kurulan şirkettir. Kalekim A.Ş., seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları üretimiyle başladığı faaliyetlerine, bugün inşaat sektörünün her türlü yapı kimyasallarını üreterek devam etmektedir.KalekimKalekim’in tarihçesi nedir?


Kalekim A.Ş., 1968 yılında kurulan ve Kale Grubu’nun sıva ve boya sektöründeki lider kuruluşlarından Kaleterasit A.Ş. ile 2003 yılında birleşme kararı almıştır. Bu birleşmeden sonra dekoratif hazır renkli sıvalar, iç ve dış cephe boyaları Kalekim A.Ş. ürün gamına katılmıştır.Kalekim, Blue’Safe Mavi Kale markasını ne zaman yarattı?


Kalekim, Türkiye seramik yapıştırıcıları ve derz dolgu pazarında en çok tercih edilen ve müşteri memnuniyetini sağlamış lider bir markadır. Kalekim, 2004 yılında iş ortakları Dow Chemical ve Mardav A.Ş. ile birlikte Blue’Safe Mavi Kale markasıyla ısı yalıtım sektörüne adım atmıştır.Kalekim’in mantolama ürünleri hangileridir?


Büyüyen ısı yalıtımı sektörüyle birlikte Kalekim, ürün gamına Taşyünü ve EPS’yi de ekleyerek bu iki ürünü Kale Mantolama Sistemleri markası altında pazara sunmaya başlamıştır.


Kalekim, su izolasyonu ürünlerinde gerçekleştirdiği önemli atılımlarla bu sektörde de pazar liderliğini hedeflemektedir. İç ve dış cephe boyaları ile dekoratif dış cephe sıvalarının markası Kale ise Türkiye’de sektörün ilk 5 markası arasında yer almaktadır.Kale Kalıp bünyesindeki Kale Havacılık, kiminle hangi şirketi kurdu?


Kale Kalıp bünyesinden doğan, Türkiye’nin lider kuruluşlarından biri olan Kale Havacılık ise dünyanın en önemli savunma ve havacılık projelerinde önemli görevler üstlenmektedir. Dünya havacılık sektöründe etkinliğini artıran Kale Grubu, Pratt&Whitney ile ortaklık yaparak, Kale Pratt & Whitney Uçak Motorları San. A.Ş’yi kurmuştur.Kalekim hangi illerde üretim yapıyor?


Kalekim, yurt içinde İstanbul, Isparta, Mersin, Yozgat ve Erzurum Tesisleri’nde üretim faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Kale Grubu’nun ilk yurtdışı yatırımı olan Kalekim Moskova İşletmesi Serpuhov bölgesinde 2008 yılında üretime başlamıştır. Toplam 800 bin ton yapı kimyasalı üretim kapasitesine sahip olan Kalekim, Kale Boya&Sıva işletmesinde ise 60 bin ton boya ve 40 bin ton sıva üretebilmektedir.


Bugün Kalekim, seramik yapıştırıcıları, derz dolguları, su ve ısı yalıtım malzemeleri, mastikler, köpükler, yüzey hazırlık malzemeleri, seramik temizlik ve bakım malzemeleri, iç ve dış cephe boyaları, dekoratif dış cephe sıvaları ve ısı yalıtım malzemeleri üretmektedir.Kalekim ürün grupları hangileridir?


Kalekim Yapı Kimyasalları, Kale Seramik Profilleri, Kale Boya & Sıva, Kale Mantolama Sistemleri ve Mavi Kale Mantolama Sistemleri…Kalekim bayilerinin iletişim bilgileri nelerdir?


Kalekim bayi listesi için tıklayın!Kalekim fiyat listesi 2013 bilgilerine nasıl ulaşılır?


Kalekim, Kale Boya & Sıva, Seramik Uygulama Profilleri fiyat listesi için tıklayın!Kalekim iletişim bilgileri nelerdir?


Genel Müdürlük


Adres: Esenyurt Yolu Üzeri, Firuzköy – Avcılar 34325 İstanbul / Türkiye


Telefon: +90 212 423 00 18 (pbx)

             +90 212 690 06 40 (pbx)

Faks:     +90 212 423 31 88

E-mail: pazarlama@kale.com.tr

Web: www.kalekim.com